more_horiz

Ataki na dziennikarzy mediów publicznych. Joanna Lichocka: to produkt PO i jej propagandzistów

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 08:22
- Hejt i atak na pracowników i dziennikarzy mediów publicznych jest przejawem niesłychanej agresji, ale to też jest produkt PO i jej propagandzistów - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W Szczecinie zmarł 16-letni syn poseł PO Magdaleny Filiks. Politycy tej partii (m.in. Donald Tusk, Sławomir Nitras) oraz bliskie im media głównego nurtu próbują użyć śmierci chłopca do walki politycznej. Winą za tragedię obarczają redakcje Radia Szczecin i TVP Info, które ujawniły problem pedofilii w PO i zwróciły uwagę na pracującego kilkanaście lat z dziećmi przestępcę Krzysztofa F.

Propaganda PO

Joanna Lichocka powiedziała w Polskim Radiu 24, że obwinianie o śmierć to jedna z taktyk opozycji. - Platforma Obywatelska próbuje budować tezę, że media czy ugrupowanie, z którymi walczy, przyczyniły się do śmierci. Tak było w przypadku zabójstwa prezydenta Gdańska i tak jest w przypadku dramatu w rodzinie pani poseł z PO - powiedziała.

- Sąd, wydając wyrok dożywocia dla zabójcy Pawła Adamowicza, powiedział, że ta sprawa nie miała nic wspólnego z polityką. Zmasakrował tym samym tezę Platformy Obywatelskiej - dodała.

Poseł podkreśliła także, że wynikiem działań polityków PO promujących takie narracje jest niesłychana agresja. - Hejt i atak na pracowników i dziennikarzy mediów publicznych jest przejawem niesłychanej agresji, ale to też jest produkt PO i jej propagandzistów. Protestujemy przed takim szczuciem i trzeba dziennikarzy przed tym bronić - podkreśliła Joanna Lichocka.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:58 PR24_mp3 2023_03_21-07-35-33.mp3 Joanna Lichocka m.in. o atakach na pracowników mediów publicznych (24 pytania - Rozmowa poranka)

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 21.03.2023

Godzina emisji: 7.35

dz

Zobacz także

Zobacz także