more_horiz

Saryusz-Wolski: opozycja totalna, atakując Polskę, działa w interesie Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 09:59
- Osłabianie wizerunku Polski służy Rosji. Opozycja totalna od początku działa w tym duchu. Ataki na Polskę, jej zniesławianie czy blokowanie funduszy UE to osłabianie kraju frontowego, to działanie wprost w interesie rosyjskim - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.

Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim wybuchła pod koniec ubiegłego roku wraz z zatrzymaniem byłej już wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Evy Kaili. Według śledczych była ona jedną z osób, które przyjmowały łapówki od Kataru. W jej mieszkaniu policja zabezpieczyła worki z gotówką.

Jacek Saryusz-Wolski komentował doniesienia o rosyjskich wątkach afery. - Ataki na Polskę służą Rosji, można domniemać, że ona stoi za tym, może to być łańcuch korupcyjny, w którym Katar czy Maroko są tylko pośrednikiem. Pierwsze sygnały w sprawie Evy Kaili prokuratura belgijska otrzymała od kontrwywiadu, śledzącego panią Kaili w związku z jej intensywnymi kontaktami z kręgami rosyjskimi, z rosyjsko-greckim oligarchą - zaznaczył i przypominał, że służby rosyjskie bardzo często prowadziły operacje przy pomocy pośredników, to może być ten przypadek, choć na dzisiaj nie mamy tu dowodów […], są tu oczywiste poszlaki - dodał.

- Jest wyraźna zbieżność pomiędzy tymi, którzy byli zamieszani w aferę Katargate, i tymi, którzy zażarcie atakowali Polskę. To te same nazwiska. Można tu domniemywać podłoże korupcyjne - stwierdził gość audycji.

Posłuchaj
10:36 PR24_mp3 2023_03_28-07-36-29.mp3 Jacek Saryusz-Wolski o aferze Katargate (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

ProwadzącyDorota Kania

Gość: Jacek Saryusz-Wolski

Data emisji: 28.03.2023

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także