X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Napięcie na Bałkanach: Kosowo utworzyło armię. Serbia protestuje

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 22:09
- Utworzenie armii to dla Kosowa potwierdzenie państwowości. Przez 11 lat kontyngent KFOR był jedynym gwarantem bezpieczeństwa dla tego kraju - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Szpala z Ośrodka Studiów Wschodnich w odniesieniu do informacji podanych przez parlament Kosowa o utworzeniu przez ten kraj własnych sił zbrojnych. 
Audio
  • 17.12.18 Napięcie na Bałkanach: Kosowo utworzyło armię. Serbia protestuje
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: AA/ABACA

Od 1999 roku za bezpieczeństwo Kosowa odpowiadają dowodzone przez NATO siły międzynarodowe. Decyzja o utworzeniu własnej armii została podjęta jednomyślnie przez kosowskich deputowanych. Przeciwko tej propozycji protestowała Serbia, która ostrzegała, że zagraża to bezpieczeństwu w regionie.

- Problemem jest to, że proces normalizacji stosunków pomiędzy Serbią i Kosowem prowadzony pod auspicjami Unii Europejskiej jest w bardzo poważnym kryzysie. Serbia korzystając z tego, że Wspólnota i USA przywiązują coraz mniejszą uwagę do Bałkanów, zaczęła prowadzić bardzo asertywna politykę i nie zgadzać się na żadne ustępstwa wobec Kosowa. Od początku tego roku, wspólnie z Rosją ten kraj prowadzi kampanię na arenie międzynarodowej, podważającą państwowość Kosowa - mówiła Marta Szpala. 

W reakcji na decyzję Kosowa premier Serbii Ana Brnabić oświadczyła: "Serbia będzie próbowała dalej podążać drogą pokoju i stabilności, drogą ku dostatkowi". Dodała jednak, że decyzja kosowskiego parlamentu nie przyczyni się do poprawy sytuacji. 

Więcej w całej audycji.

Spojrzenie na Wschód prowadził Grzegorz Ślubowski.

PR24/PAP

________________

Data emisji: 17.12.18

Godzina emisji: 20:05


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak