more_horiz

Tomasz Grzywaczewski: Rosjanie jako naród pokazali, że są zbrodniarzami w każdym wymiarze

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2022 21:40
- Rosjanie cały czas, nieustająco, każdego dnia od sześciu miesięcy mordują w barbarzyński sposób niewinnych Ukraińców - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent wojenny Tomasz Grzywaczewski. 
Według ONZ w wyniku wojny na Ukrainie od 24 lutego zginęło bądź zostało rannych ponad 5 tysięcy cywilów
Według ONZ w wyniku wojny na Ukrainie od 24 lutego zginęło bądź zostało rannych ponad 5 tysięcy cywilówFoto: DimaSid/Shutterstock

24 sierpnia mija dokładnie sześć miesięcy od początku pełnowymiarowej wojny na Ukrainie. - Możemy odnieść wrażenie, że już najbardziej niewyobrażalne koszmary się wydarzyły, ponieważ już wiemy o dołach śmierci w Buczy, wiemy o zbiorowych gwałtach, w tym gwałtach na nieletnich. Rosjanie jako naród pokazali, że są zbrodniarzami właściwie w każdym wymiarze. Trudno sobie wyobrazić, co jeszcze, poza celowym atakiem nuklearnym, Rosjanie mogą zrobić, aby udowodnić, że nie mają nic wspólnego z cywilizowanym światem - podkreślił w audycji "Spojrzenie na wschód" Tomasz Grzywaczewski. 

ONZ mówi o ponad 2 tysiącach zabitych i niemal 2 tysiącach rannych, jednak - jak przyznaje - rzeczywista liczba ofiar jest dużo większa. Według niektórych szacunków jedynie w bombardowanym przez Rosję Mariupolu mogło zginąć około 20 tysięcy cywilów. Wciąż nie policzono również wszystkich ofiar m.in. rosyjskich zbrodni pod Kijowem. Tam Rosjanie rozstrzeliwali i torturowali cywilów. W obwodzie kijowskim znaleziono do tej pory ponad 1300 ciał.

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
25:19 tomasz grzywaczewskiiii.mp3 Tomasz Grzywaczewski o wojnie na Ukrainie ("Spojrzenie na wschód"/PR24) 

***

Audycja: "Spojrzenie na wschód"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Tomasz Grzywaczewski (TVP World)

Data emisji: 24.08.2022

Godzina emisji: 20.33

PR24/nt

Zobacz także

Zobacz także