more_horiz

Szojgu "alarmuje" świat przed "brudną bombą", którą ma Ukraina. Sowietolog: mówi o tym, co Rosja planuje

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 21:27
- Opowieść o brudnej bombie można rozumieć w kontekście, że Rosjanie coś planują -  mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Marciniak (sowietolog, były ambasador RP w Moskwie).  
Prof. Włodzimierz Marciniak
Prof. Włodzimierz MarciniakFoto: youtube.com/watch/screen/PRSA

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu utrzymywał w niedzielę w rozmowach z ministrami obrony Francji, Turcji i Wielkiej Brytanii, że Ukraina może użyć tzw. brudnej bomby.

Komentując ostatnie kontakty szefa rosyjskiego ministerstwa obrony, prof. Włodzimierz Marciniak przyznał, że jest tego "klasyczne wyjaśnienie". - Jeśli Rosjanie ostrzegają, że coś Ukraińcy zrobią, to znaczy, że sami to planują - stwierdził sowietolog.   

Zastępca Putina?

W dalszej części programu były ambasador RP w Moskwie odniósł się m.in. do tego, jak bliski współpracownik Władimira Putina pozwolił sobie podczas rozmowy z przywódcą na otwartą krytykę ministerstwa obrony Rosji i sposobu prowadzenia wojny na Ukrainie. Był nim Jewgienij Prigożyn, znany jako właściciel prywatnej firmy wojskowej, tzw. grupy Wagnera.

Czy Jewgienij Prigożyn to poważny następca Władimira Putina? Odpowiedź w audycji. 

Więcej w nagraniu. 


Posłuchaj
24:57 PR24_mp3 2022_10_26-20-33-27.mp3 Prof. Włodzimierz Marciniak o ostatniej aktywności rosyjskiego ministra obrony ("Spojrzenie na Wschód")

* * *

Audycja: "Spojrzenie na wschód"

Prowadził: Antoni Opaliński 

Gość: prof. Włodzimierz Marciniak (sowietolog, były ambasador RP w Moskwie)

Data emisji: 26.10.2022

Godzina emisji: 20.33

kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także