X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co daje człowiekowi obcowanie ze sztuką?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 09:03
Dlaczego sztuka jest ważna dla człowieka? W jaki sposób wpływa na jego rozwój? Jak ją dziś odbieramy? Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił prof. Jerzy Miziołek, historyk sztuki, dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie.
Audio
  • 05.05.19 Co człowiekowi daje obcowanie ze sztuką?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: FreePhotos/Pixabay

Gość Polskiego Radia 24 podzielił się także swoimi refleksjami dotyczącymi ludzi odwiedzających Muzeum Narodowe. - Najbardziej cieszą grupy młodych osób, które przychodzą pod przewodnictwem zdolnych nauczycieli. Nauczycieli, którzy mają wyobraźnię i widzą potrzebę obcowania ze sztuką – podkreślił Jerzy Miziołek.

- Są ludzie, którzy przychodzą na otwarcie wystaw. Często jest to wielki tłum, który emocjonalnie reaguje na wystawione dzieła. Przychodzi mi tu na myśl otwarta niedawno w Muzeum Narodowym tak zwana wystawa bankowa, która pokazuje dzieła sztuki współczesnej. Pojawili się i współcześni artyści, i młodzi ludzie, którzy są odbiorcami sztuki. Wielu obecnych bardzo długo dyskutowało na temat obrazów. Ale widzę też dużo ludzi przyjeżdżających z prowincji, którzy mają bardzo wyraźnie zarysowaną tematykę. Jest to na przykład Chełmoński albo Wyspiański – dodał dyrektor muzeum.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24

--------------------

Data emisji: 05.05.2019

Godzina emisji: 7.35

Zobacz więcej na temat: SZTUKA

Czytaj także

Rembrandt - mistrz malarstwa niderlandzkiego

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 15:54
Obrazy Rembrandta budzą podziw wśród miłośników sztuki. Jego obrazy, rysunki, grafiki można podziwiać w kilku holenderskich muzeach, a największe zainteresowanie budzi wystawa w Hadze, na której zaproponowano nowy sposób studiowania jednego z najsłynniejszych obrazów. 
rozwiń zwiń