X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

M. Jankowska: miłości musimy się nauczyć. Czym jest "Mistrzowska Akademia Miłości"?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 08:12
Mistrzowska Akademia Miłości - jak wyjaśniła jej założycielka i rektor dr Mira Jankowska - jest "bardzo niekonwencjonalnym, ale praktycznym uniwersytetem dobrego, szczęśliwego, spełnionego życia". W Polskim Radiu 24 twórczyni Akademii tłumaczyła, w jaki sposób można nauczyć się miłości.
Audio
  • 13.10.19 "Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja" (PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

W Mistrzowskiej Akademii Miłości wykształcać się ma "szósty zmysł" - zmysł postrzegania drugiego człowieka, który pozwala innych kochać nie ze względu na ich przydatność do realizacji planów, ale w związku z wartościami, które niosą. Do tego niepotrzebne jest pięć naszych przyrodzonych zmysłów, ale ten szósty, o którym Adam Mickiewicz napisał "miej serce i patrzaj w serce", a Jezus Chrystus określił człowieka bez szóstego zmysłu słowami "patrzą, a nie widzą, mają uszy, ale nie słyszą".

Ów "szósty zmysł" powiązany jest bezpośrednio z miłością, ale rozumianą w sposób niezwykle szeroki, wykraczający poza proste emocje. I w tej miłości ćwiczeniu właśnie pomaga Mistrzowska Akademia Miłości.

- My w miłości się ćwiczymy. Nie rodzimy się z nią, ale się jej uczymy. Jesteśmy na świat przywołani z miłości i naszą istotą i wypełnieniem jest miłość. To znaczy musimy kochać i czuć się kochani, żeby czuć, że żyjemy - inaczej jest to rodzaj wegetacji. Natomiast żeby nauczyć się przejawiać tę miłość, umieć ją odbierać i dawać - tego musimy się nauczyć, tego się z mlekiem matki nie wysysa - tłumaczyła dr Mira Jankowska.

Więcej w nagraniu.

"Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja" prowadził Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/jmo

______________________

Data emisji: 13.10.2019

Godzina emisji: 07.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Utracony w czasie wojny obraz "Wnętrze Katedry w Mediolanie" trafił do Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 08:01
- Obrazy Marcina Zaleskiego oprócz niezwykłych walorów artystycznych, wspaniałej perspektywy, światła, powietrza, stanowią również dokument tamtych czasów. Dowiadujemy sia z nich, jak wyglądała Warszawa – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Zielińska - naczelnik wydziału Restytucji Dóbr Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działalność Fundacji "Serce dla Maluszka"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 09:24
Otaczanie opieką i pomocą maluchów pokrzywdzonych przez los: sierot, niepełnosprawnych i dzieci z ubogich rodzin. To główna misja Fundacji "Serce dla Maluszka". O działalności organizacji i wyzwaniach, z jakimi musi się mierzyć mówiły w Polskim Radiu 24 Ewelina Kliś, założycielka fundacji oraz jej pracownik Helena Kóbiesa.
rozwiń zwiń