X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Kryczka z Ordo Iuris: IKEA naruszyła zasadę równego traktowania

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 20:57
– IKEA twierdzi, że cytowanie Biblii to nawoływanie do nienawiści. Ta argumentacja wynika albo z zupełnego wyobcowania kulturowego, albo z pewnych braków edukacyjnych – powiedział adwokat Maciej Kryczka z Instytutu Ordo Iuris.
Audio
  • 1.07.19 Maciej Kryczka: IKEA weszła w rolę ideologicznego wychowawcy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Maciej Kryczka jest również pełnomocnikiem byłego pracownika IKEI, który stracił pracę, gdy sprzeciwił się wewnętrznym nakazom byłego już pracodawcy do udziału w akcjach promujących ruch LGBT. Argumentując swoje stanowisko, mężczyzna powołał się na wiarę i zacytował fragmenty Pisma Świętego. Zwolniony pracownik złożył pozew przeciwko firmie.

Elżbieta Zielińska 663.JPG
Elżbieta Zielińska: w różnych sferach obserwujemy nachalną propagandę środowisk LGBT

 Pan Tomasz zgłosił się do naszego instytutu dlatego, że pracodawca naruszył zasadę równego traktowania i zdyskryminował go. Był wzorowym pracownikiem, co roku otrzymywał podwyżki i pisemne pochwały, które były wywieszane na tablicach powszechnie dostępnych dla innych pracowników. Jego jedyną "winą" było to, że wyraził swój pogląd  wyjaśnił prawnik.

IKEA jako ideologiczny wychowawca

W wypowiedzeniu, które otrzymał pan Tomasz, jest wskazanie, że komentarz w postaci zacytowania fragmentów Biblii doprowadził do naruszenia zasad współżycia społecznego, naruszenia wewnętrznych regulacji firmy oraz przepisów prawa pracy. Wszystko to miało spowodować, że pracodawca utracił zaufanie do pracownika.

 Uważamy, że nie są to prawdziwe przyczyny rozwiązania umowy o pracę. Przytoczenie cytatów z Biblii oraz de facto ujawnienie przywiązania do wartości katolickich było w rzeczywistości przyczyną zwolnienia z pracy pana Tomasza. Można powiedzieć, że IKEA weszła w rolę ideologicznego wychowawcy. Firma twierdzi, że cytowanie Biblii to nawoływanie do nienawiści. Ta argumentacja wynika albo z zupełnego wyobcowania kulturowego, albo z pewnych braków edukacyjnych – wskazał Maciej Kryczka.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ordo Iuris krytykuje oświadczenie IKEI po zwolnieniu pracownika za stosunek do LGBT

ikea 1200.jpg
Akt solidarności ze zwolnionym pracownikiem. Kolega z IKEI odchodzi z pracy

Cytowanie fragmentów Biblii zgodne z zasadami współżycia społecznego

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że żyjemy w państwie, gdzie w preambule konstytucji jest wprost odwoływanie się do chrześcijańskich wartości. – Zatem cytowanie fragmentów Biblii jest jak najbardziej zgodne z zasadami współżycia społecznego – dodał.

Maciej Kryczka podkreślił, że jako pełnomocnik domaga się przed sądem uznania zwolnienia za bezskuteczne, a po upływie okresu wypowiedzenia o przywrócenie pana Tomasza na stanowisko pracy na dotychczasowych warunkach oraz odszkodowania z uwagi na naruszenie zasady równego traktowania.

"Kulisy spraw" prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 1.07.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Ziemkiewicz: karta LGBT+ przykładem "małpowania" prymitywnych wzorców z Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 09:18
– To, co proponuje pan Trzaskowski, jest w wielu punktach sprzeczne z konstytucją – powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Odniósł się w ten sposób do podpisanej przez prezydenta Warszawy deklaracji LGBT+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Badzio o zwolnieniu pracownika IKEI: dochodzi do paranoi

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 19:46
- Dochodzi do paranoi, kiedy czytamy o "obowiązku włączenia" ideologii LGBT w pracę zawodową. To przypomina hasła komunistyczne - przekonywał w "Debacie dnia Polskiego Radia 24" Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". W "Debacie dnia" wziął także udział Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń