X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Kulisy spraw". Afera mieszkaniowa w Bytomiu

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:15
- W przypadku nieprawidłowości w gospodarce lokalami mieszkalnymi i użytkowymi straty oceni prokuratura, natomiast w przypadku spółek miejskich mowa jest o co najmniej kilkudziesięciu milionach złotych strat. Kwoty pojawiające się w związku ze sprawą składowania odpadów są zdecydowanie większe – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Wołosz, urzędujący prezydent Bytomia.
Audio
Niektórzy otrzymywali lokale komunalne nawet w dniu złożenia wniosku.
Niektórzy otrzymywali lokale komunalne nawet w dniu złożenia wniosku.Foto: pixabay.com

Kontrola przeprowadzona w Bytomskich Mieszkaniach, które zarządzają gminnymi lokalami mieszkalnymi i użytkowymi, wykazała, że w latach 2013-2018 Damian Bartyla, prezydent miasta, przyznał 223 mieszkania komunalne poza kolejnością. - Umożliwiła to uchwała przedłożona przez prezydenta i przyjęta przez Radę Miasta w maju 2013, która w istocie znosiła wszelkie obostrzenia w przyznawaniu mieszkań, także możliwości kontroli podjętych decyzji – wyjaśniał Mariusz Wołosz.

 W zasadzie nie trzeba było spełniać żadnych wymogów, aby otrzymać mieszkanie, zniesiono m.in. kryteria dochodowe oraz dotyczące powierzchni. Zniknął również przepis limitujący liczbę mieszkań przyznanych przez prezydenta ze specjalnej puli. Otrzymali je m.in. pracownicy urzędu, członkowie rodzin radnych, działacze sportowi. Dzisiaj w kolejce oczekujących na takie mieszkanie jest ponad trzy tysiące osób znajdujących się w trudnych warunkach – przypominał gość audycji.

Bytom boryka się także z problemami w związku ze składowaniem odpadów na terenach miejskich.  Tereny przy ulicy Strzelców Bytomskich, zarządzane przez jednostkę gminną, dopuszczono do składowania różnych odpadów, także uciążliwych. Chcemy, aby gmina uzyskała status pokrzywdzonej w związku z działalnością osób, które te działania nadzorowały. Warto przypomnieć, że w pierwszej instancji zapadły już pierwsze wyroki skazujące – stwierdził Mariusz Wołosz.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Piotr Nisztor.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulisy sprawy Tomasz Greczkowicza. Fakty i mity

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 19:42
- W mediach zaistniał pewien stereotyp. Mój klient został ochrzczony mianem zabójcy MMA, osoby, która wyprowadziła jakiś mityczny, śmiertelny cios. Zaszufladkowano Tomasza Greczkowicza jako tego, który zaatakował bezbronną, przechodzącą się parę - mówił w Polskim Radiu 24 adwokat Adam Gomoła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto korzysta z usług kancelarii odszkodowawczych?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 21:37
- To, że w Polsce w ogóle kancelarie odszkodowawcze zaczęły funkcjonować i mają tak wielu klientów, to dowód na to, że jest potrzeba, by istniały. I że jest problem ze strony ubezpieczycieli - ocenił na antenie PR24 Marian Szołucha. Sejm zajmuje się regulacją działania firm odszkodowawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy spraw. Problemy w branży transportu drogowego

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 20:01
- Transport drogowy to niekończąca się historia problemów, od kryzysu do kryzysu  - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Bogdanowicz z Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego.
rozwiń zwiń