Wspomniane wydarzenie wywołało nie tylko zamieszki, ale również dyskusje nad historią kolonializmu i niewolnictwa. O tym, jakie stanowisko wobec tych kwestii na przestrzeni ostatnich stuleci zajmował Kościół katolicki, mówił publicysta Tomasz Terlikowski.
Prof. Jastrzębski: winy cywilizacji zachodniej wobec innych kultur są, ale trzeba wyważonego spojrzenia
22:16 życiezduszą19.07.mp3 Tomasz Terlikowski o życiu Ursuli de Jesus i podejściu, jakie prezentował Kościół katolicki do sprawy niewolnictwa ("Życie z duszą, czy bez?")
Bohaterką rozmowy była żyjąca w XVII wieku mistyczka, która była niewolnicą. O niej w swojej najnowszej książce "Ursula de Jesus. Cierpienia dusz czyśćcowych" pisze gość Filipa Memchesa.
Więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do jego wysłuchania.
* * *
Audycja: "Życie z duszą czy bez"
Prowadzi: Filip Memches
Gość: Tomasz Terlikowski, publicysta
Data emisji: 19.07.2020
Godzina emisji: 19.06
Polskie Radio 24/db