X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dziennikarstwo - jak zmieniło się na przestrzeni czasu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 14:54
Dziennikarstwo to termin od „dziennika” – czyli praca w prasie codziennej. Kiedyś dodatkowym utrudnieniem była cenzura i różne przymusy, wymagania, serwituty oraz ówczesna technologia. Jak wyglądało wydawanie prasy w 20 lat temu i wcześniej? Gośćmi audycji Kwadratura Kultury byli Jacek Lutomski, kierownik działu kultury „Rzeczpospolitej” oraz Janusz Drzewucki, ex-sekretarz cotygodniowego dodatku do „Rzeczpospolitej” Plus Minus.
Audio
  • 12.06.17 Jakie wyzwania spotykał na swej drodze redaktor pracujący w dzienniku w latach 90-tych?

Jak zaznaczył Jacek Lutomski, w latach 90-tych praca w prasie wyglądała inaczej niż obecnie. - Pomimo mniej zaawansowanej technologii, gazety były wbrew pozorom bardziej aktualne. A trzeba zaznaczyć, że mówimy o wydaniach papierowych – wspominał dziennikarz „Rzeczypospolitej”. - Kiedy papież po raz pierwszy poszedł do szpitala lub kiedy dostaliśmy informację o śmierci Michaela Jacksona, zareagowaliśmy bardzo szybko i na ostatnią chwilę pisaliśmy nowe teksty - dodał Jacek Lutomski.

- Ta praca była trudna, szybka i wyczerpująca, ponieważ całymi dniami siedzieliśmy w redakcjach, ale to było coś fascynującego i dawało wielką satysfakcję. Teksty robiło się na teraz, a nie za tydzień - podkreślił Janusz Drzewucki i dodał, że każda znacząca informacja to były wielkie przeżycia dla wszystkich dziennikarzy. - Nobel dla Szymborskiej czy śmierć Krzysztofa Kieślowskiego – wszyscy mieliśmy poczucie, że oddajemy hołd twórcom, na których tekstach się wychowywaliśmy – powiedział dziennikarz. 

Gospodarzem audycji była Monika Małkowska

Polskie Radio 24/kawa

Kwadratura Kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

_____________________

Data emisji: 05.06.17

Godzina emisji: 22.15