Anna Amsterdamska (WMW): prezydent Warszawy wiedziała o nieprawidłowościach, to przyznanie się

W audycie dotyczącym reprywatyzacji w 60 procentach ze 175 przeanalizowanych spraw zidentyfikowaliśmy ryzyka, także nieprawidłowości, które mogły mieć wpływ na wydawane decyzje – powiedział w piątek wiceprezydent Warszawy Witold Pahl. W Gorącym Temacie komentarz Anny Amsterdamskiej z Wolnego Miasta Warszawa.

2017-10-13, 11:45

Anna Amsterdamska (WMW):  prezydent Warszawy wiedziała o nieprawidłowościach, to przyznanie się
Warszawa, 13.10.2017. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (C), zastępca prezydenta m.st. Warszawy Witold Pahl (L) i dyrektor Biura Spraw Dekretowych Piotr Rodkiewicz (P) podczas konferencji, 13 bm. Briefing dotyczył wyników wewnętrznego audytu w sprawie reprywatyzacji. . Foto: PAP/Paweł Supernak

Posłuchaj

13.10.17 Gorący Temat: Stołeczny Ratusz pokazał audyt ws. reprywatyzacji
+
Dodaj do playlisty

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, podkreśliła natomiast, że wskutek audytu niektórzy urzędnicy zostali zwolnieni dyscyplinarnie, a jeden z nich jest "bardzo łaskawie traktowany przez komisje weryfikacyjną", co – dodała – zastanawia ją, bo urzędnik ten "był odpowiedzialny za wszystkie działki na Placu Defilad". Podkreśliła, że choć stwierdzono nieuczciwość kilku osób - nie tylko w urzędzie, ale także w sądach i adwokaturze – to nie brak uczciwych urzędników, którzy pracują dla dobra mieszkańców.

W ocenie Anny Amsterdamskiej, z całej sprawy wynika, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wiedziała o nieprawidłowościach w Ratuszu. – To przyznanie się. Nie jest obiektywnie możliwe, by prezydent nie wiedziała o nieprawidłowościach, jakie miały miejsce w Ratuszu – komentowała gość PR24.

Audyt objął reprywatyzacje w Warszawie w latach 1990-2016. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że wyśle raport przewodniczącemu komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji Patrykowi Jakiemu. Prezydent Warszawy nie chce się jednak zeznawać przed komisją i mimo kilku nałożonych na nią kar dyscyplinarnych, odmawia osobistego uczestniczenia w posiedzeniach komisji.

Więcej w całej audycji.

REKLAMA

W II części programu rozmowa z Arkadiuszem Szcześniakiem (Stop Bankowemu Bezprawiu). Sejm zaczął zajmować się prezydenckim projektem ustawy, która ma pomóc finansowo posiadaczom kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich.

Gospodarzem programu był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________

REKLAMA

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 13.10.17

Godzina emisji: 15.10


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej