more_horiz

Posłowie Kukiz'15 i Nowoczesnej o kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 17:55
Kampania samorządowa w przypadku niektórych kandydatów już trwa. Państwowa Komisja Wyborcza już na początku maja wezwała do zaprzestania takiej działalności. Komentarz posłów Marka Sowy (Nowoczesna) oraz Grzegorza Długiego (Kukiz’15) do zbliżających się wyborów.
Audio
  • 20.06.18 Marek Sowa i Grzegorz Długi o wyborach samorządowych

Pierwsza tura wyborów samorządowych może odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.

Rozmówcy PR24 odnieśli się do nieformalnie rozpoczętej kampanii samorządowej w Warszawie.

Nowoczesna i Platforma Obywatelska utworzyły Koalicję Obywatelską, która wystawiła wspólnych kandydatów. - To był element szukania porozumienia  w przypadku Warszawy, z tą inicjatywą wyszedł Ryszard Petru jako przewodniczący Nowoczesnej. Stało się to zaledwie trzy dni przed wyborami przegranymi przez przewodniczącego, trudno powiedzieć czy ta decyzja miała na to wpływ - komentował Marek Sowa.

- Na pewno ruch Ryszarda Petru w ostatnich tygodniach nie służył dobrze debacie, ja bym jednak przestrzegał przed ferowaniem, że sondaże wyłącznie pokazują tendencję negatywną. Łączne wyniki Platformy i Nowoczesnej są mimo wszystko lepsze, a jak są badane w ramach koalicji obywatelskiej, to są zdecydowanie lepsze, niż suma tych dwóch formacji politycznych - zauważył poseł Nowoczesnej.

Do problemu przedwczesnego startu kampanii odniósł się też poseł Kukiz'15. - Problem na tym, że to porozumienie ma w sobie grzech pierworodny, który polega na nieprzestrzeganiu prawa. To ono spowodowało, że rozpoczęto kampanię wyborczą niezgodnie z prawem, już teraz - powiedział Grzegorz Długi. Za partyjne pieniądze, nasze pieniądze, bo to my obywatele płacimy na partie które prowadzą kampanię wyborczą, która to powinna być rozliczana z pieniędzy kampanijnych. To jest problem według mnie dużo poważniejszy niż nam się wydaje - dodał gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha - wszystkie audycje

Goście PR24: Marek Sowa (Nowoczesna) oraz Grzegorz Długi (Kukiz’15).

____________________ 

Data emisji: 20.06.2018

Godzina emisji: 16:15

Zobacz także

Zobacz także