X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Sellin do nauczycieli: nasza oferta podwyżek jest solidna i systematycznie realizowana. Jesteśmy wiarygodni

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 17:29
- W 2023 roku nauczyciel ma zarabiać w Polsce tyle, co poseł na Sejm. To jest bardzo poważna oferta, która leży na stole. Nie rozumiem jednak czemu dwa związki nie zaakceptowały naszych propozycji. Jesteśmy wiarygodni, jak coś zapowiadamy, to robimy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Audio
  • 09.04.19 Rozmowa PR24. Jarosław Sellin, wiceminister kultury o strajku nauczycieli

"Związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzucili propozycje strony rządowej" - poinformowała wicepremier Beata Szydło podczas konferencji prasowej po zakończeniu rozmów ze przedstawicielami oświaty w Centrum "Dialog". Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego stwierdził, że nie ma możliwości, by zawiesić strajk na okres egzaminów, a szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podkreślił, że przepisy nie pozwalają na ustalenie nowego terminu ich przeprowadzenia. Strona rządowa apeluje do nauczycieli, by ci wzięli pod uwagę dobro uczniów i przerwali swój protest.

Czytaj więcej
szydło4 1200 pap.jpg
Strajk nauczycieli. Strona związkowa ponownie odrzuciła propozycje rządu

Jarosław Sellin podkreślił, że nauczyciele muszą dokonać wyboru, który jest praktycznie zero-jedynkowy. Skierował on też w Polskim Radiu 24 apel do pracowników oświaty. - Wiecie jaka jest sytuacja polityczna w Polsce. Jest prosty wybór, my albo oni. Chcecie żeby tamci wami zarządzali i ze swoją wiarygodnością realizowali podwyżki? Patrząc na osiem lat ich rządów wierzycie, że ich propozycje są uczciwe? Proszę sobie odpowiedzieć na to pytanie - mówił wiceminister kultury. Polityk stwierdził także, że "nauczyciele to ludzie inteligentni, którzy posiadają wyobraźnie i orientują się w życiu politycznym". - Nasza oferta jest solidna, leży na stole i jest ona systematycznie realizowana w czasie. W 2023 r. nauczyciel dyplomowany będzie zarabiał 8 tys. złotych - dodał.

Gość programu zaznaczył również, że na ten moment najważniejsze są egzaminy gimnazjalne, które zaczynają się w środę. - Ze strony związków jest jednak wywierana presja na nauczycieli, którzy chcą pracować. Prosimy pozwolić im spokojnie wykonywać obowiązki. Uszanujmy wszystkie postawy i wszystkie decyzje - powiedział Jarosław Sellin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Czytaj więcej
matura egzamin uczniowie 1200.jpg
Szef CKE: nie ma możliwości przesunięcia egzaminów

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 09.04.2019

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Krzysztof Konarzewski: jestem optymistą w kwestii przeprowadzenia egzaminów

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 15:00
- Brak możliwości przeprowadzenia egzaminu wywołałby wściekłość ze strony opinii publicznej, która i tak nie jest zadowolona ze strajku nauczycieli - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Konarzewski z Wszechnicy Świętokrzyskiej. W dniach 10-12 kwietnia zaplanowany jest egzamin gimnazjalny. Czy w związku z protestem nauczycieli zostanie przeprowadzony zgodnie z założonym terminem? O funkcjonowniu systemu oświaty mówili także eksperci i publicyści: prof. Andrzej Gil (KUL), Mikołaj Wójcik (Fakt) oraz Anna Sarzyńska (TVP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka tysięcy osób zgłosiło się do pomocy w egzaminach gimnazjalnych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 16:12
- Kilka tysięcy osób z kwalifikacjami pedagogicznymi zgłosiło się do pomocy w zespołach egzaminacyjnych i nadzorujących. Do kuratorów oświaty wciąż napływają kolejne zgłoszenia – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź, kto i gdzie może się zgłaszać, jeśli chce pomóc podczas egzaminów

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 16:46
Każdy, kto posiada kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. W każdym województwie przy kuratorium oświaty zostały uruchomione punkty informacyjne, do których mogą zgłaszać się chętni. 
rozwiń zwiń