X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Sebastian Kaleta: kandydaci do TK mają wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 18:04
- Wszyscy kandydaci do Trybunału Konstytucyjnego zasługują na to, by być jego członkami. Są to osoby wysoko wykwalifikowane, bardzo doświadczone - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta.
Audio
  • 5.11.19 S. Kaleta: kandydaci PiS do TK mają wysokie kwalifikacje i doświadczenie (PR24)
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: PR24/AK

W poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydatów na stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Odchodzących w grudniu członków TK zastąpić mają Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch. Kandydatury oraz reakcję na nie po stronie środowisk opozycyjnych komentował w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.

trybunał konstytucyjny 1200 gov.JPG
Prof. Jaworski: kandydatki PiS do TK mają kwalifikacje merytoryczne

S. Kaleta: kandydaci do TK to profesjonaliści

Sebastian Kaleta stwierdził, że wszyscy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości są merytorycznie bardzo dobrze przygotowani do zaproponowanej im funkcji.

- Wszyscy kandydaci do Trybunału Konstytucyjnego zasługują na to, by być jego członkami. Są to osoby wysoko wykwalifikowane, bardzo doświadczone. Stanisław Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz są znani opinii publicznej, ale to profesjonaliści. Ich wybór będzie dobrą decyzją - mówił.

Polityk rozprawił się także z negatywnymi opiniami o kandydatach. - Panią poseł Krystynę Pawłowicz poznałem jako profesora UW. Potem miałem okazję z nią wielokrotnie rozmawiać na temat spraw prawnych. Jej obraz medialny jest całkowicie odmienny od jej postępowania, zachowania i kompetencji - mówił.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] D. Mazur: w TK są zaległości. Nowi sędziowie będą mieli dużo pracy

Przypomniał także, że jeszcze przed 2015 rokiem obraz Stanisława Piotrowicza był skrajnie odmienny od tego, który dziś jest promowany przez niechętne obozowi rządzącemu media. Był on pokazywany jako człowiek bohaterski, pomagający działaczom opozycji demokratycznej w PRL. Po 2015 roku nawet osoba, której wyrok miał być zmniejszony dzięki interwencji Stanisława Piotrowicza, zmieniła swoje poglądy i zaczęła głosić, że wylądowała w więzieniu właśnie przez późniejszego posła PiS.

- Stanisław Piotrowicz był prokuratorem, ale w czasach komuny nie było tak, że prokuratura ścigała tylko opozycjonistów. Tym się na szczęście pan Piotrowicz nie wsławił. Zajmował się sprawami kryminalnymi, nie politycznymi - tłumaczył Sebastian Kaleta.

Podkreślił również, że trzecia kandydatka PiS-u do Trybunału Konstytucyjnego jest osobą silną i pewną siebie. - Profesor Elżebieta Chojna-Duch jest osobą silną mentalnie, ma przekonanie o swoich poglądach. W sprawowaniu funkcji sędziego TK będzie na pewno niezawisła, a to jest kluczowe - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

"Rozmowę Polskiego Radia 24" prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 16.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Szczerba: jako kandydatów na sędziów TK PiS zgłasza czynnych polityków

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 18:33
- PiS, że zgłasza do Trybunału Konstytucyjnego kandydatury czynnych polityków: Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz. Te kandydatury zaskoczyły nie tylko nas, ale mam też informacje, że samego prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba z PO-KO. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Standerski: Lewica wkrótce złoży do Sejmu ponad 30 projektów ustaw

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 15:10
- Chcemy złożyć ponad 30 projektów ustaw w pierwszych miesiącach nowej kadencji Sejmu. Rozpoczniemy również debatę nad tematami, które nie miały jeszcze swego miejsca w Parlamencie, a które powinny je mieć - zapowiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Binkowski (PiS): w sprawie dekomunizacji ulic są rozbieżności wewnątrz PO

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 15:56
- Zamiast dekomunizacji ulic następuje ich rekomunizacja, czyli powracanie do nazw stricte komunistycznych i to odwołujących się do najgorszych tradycji PRL - mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny Maciej Binkowski. Przypomniał, że Rafał Trzaskowski obiecał namiastkę dekomunizacji.
rozwiń zwiń