X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kamil Bortniczuk: opozycja traktuje Senat jako przyczółek z którego można odbić Polskę

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 18:45
- Komisja Wenecka została zaangażowana w polskie sprawy przez opozycję po to, by rozgrywać politykę wewnętrzną – mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Bortniczuk z Porozumienia.
Audio
  • Kamil Bortniczuk o KW i opozycji ("Rozmowa PR 24")

Delegacja Komisji Weneckiej przyjechała do Warszawy na dwudniowe rozmowy w związku z pracami nad przygotowaniem opinii na temat nowelizacji m.in. prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym.

O wydanie opinii zwrócił się marszałek Senatu, który jako pierwszy spotkał się z członkami KW. Inicjatywa Tomasza Grodzkiego nie spodobała się przedstawicielom strony rządowej, którzy twierdzą, że w ten sposób stara się on być odrębnym ośrodkiem polityki zagranicznej Polski.  

"Większość sejmowa może odrzucać senackie poprawki"

marcin warchoł east neaws 1200.jpg
"To jest kuriozalne". Wiceminister sprawiedliwości krytykuje opinię komisarz RE

Gość PR 24 podkreślił, że część mediów próbuje przekonać Polaków, że Senat jest dziś ważnym ośrodkiem władzy, ale jak dodał to większość sejmowa, która jest w rękach Zjednoczonej Prawicy, może senackie poprawki odrzucać. 

Przypomniał, że chwalona przez Sejm 20 grudnia 2019 roku nowelizacja m.in. Prawa o ustroju sądów i Ustawy o Sądzie Najwyższym, a także o sądach administracyjnych, wojskowych i prokuraturze wprowadza między innymi odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za „działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów”.

"Senat jak przyczółek"

- Opozycja w tym marszałek Tomasz Grodzki, traktują senat jako swój przyczółek u władzy i z tego przyczółka chcą zajmować kolejne przyczółki, a docelowo odbić Polskę z rąk PiS - zauważył Karol Bortniczuk. 

******

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Kamil Bortniczuk (Porozumienie)
Data emisji: 10.01.20 
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/PAP/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waldemar Buda: opozycja jest przeciwna ustabilizowaniu sytuacji w wymiarze sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 18:17
- Nie podejmujemy żadnych decyzji w zakresie niezawisłości sędziowskiej, bo w nią ingerować nie można, ale nie pozwolimy by jeden sędzia mówił drugiemu, że nie jest sędzią - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister w resorcie funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Koc: konsultowanie projektu noweli ustawy o sądach w Brukseli to precedens

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:20
- Mamy do czynienia z precedensem, bo marszałek Senatu Tomasz Grodzki poleci do Brukseli konsultować projekt noweli o sądach, a nie gotową ustawę - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS, Maria Koc. 
rozwiń zwiń