Fogiel: niektórzy liczą, że pojawienie się koronawirusa w Polsce odwróci sytuację polityczną
- Marszałek Tomasz Grodzki poprzez działania bezpieczeństwa w Senacie wobec koronawirusa wpisuje się w PR-owski wyścig. Jako lekarz z wykształcenia, powinien tutaj działać racjonalnie, ale widocznie przeważyła chęć błyśnięcia w mediach społecznościowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
2020-02-26, 17:44
Posłuchaj
Tematem audycji był problem koronawirusa i próby wykorzystania tego tematów w celach politycznych. - To ewidentna gra emocjami, która jest bardzo nierozsądna. Możemy prowadzić spór polityczny, ale mamy tutaj do czynienia z poważną sytuacją. Próba nabijania na tym punktów jest wysoce nieodpowiedzialna. Jeśli dowodem działań na nieskuteczność działań w sprawie koronawirusa jest to, że prezydent i minister siedzą przy stole podczas spotkania, to jest to poziom absurdu, który nie mieści mi się głowie - uważa rozmówca.
Powiązany Artykuł
"Tak jak na wojnie, trzeba powstrzymać wroga". Dr Grzesiowski o zapobieganiu koronawirusowi
- Prezydent wychodzi naprzeciw obawom, które mogą istnieć w społeczeństwie. Minister zdrowia i premier stale informują prezydenta o przygotowaniach do walki z koronawirusem. Dzięki specjalnemu posiedzeniu Sejmu informacje, które mogą się normalnie nie przebijać do społeczeństwa, mogą tę sytuację uspokoić. Wiedza jest lepsza od niewiedzy - dodał.
"Marszałek powinien działać racjonalnie"
Zdaniem wicerzecznika PiS "niektórzy liczą na to, że pojawienie się koronawirusa w Polsce odwróci sytuację polityczną. Można pozostawić to jedynie bez komentarza. Marszałek Grodzki poprzez działania bezpieczeństwa w Senacie wpisuje się w PR-owski wyścig. Rozumiem postawienie tam płynów do dezynfekcji, ale specjaliści mówią jasno, że maseczki są dla osób chorych i zakażonych". Jak zaznaczył, "w przypadku osób zdrowych jest to jedynie rodzaj uspokojenia nerwów. Jako lekarz z wykształcenia marszałek powinien tutaj działać racjonalnie, ale widocznie przeważyła chęć błyśnięcia w mediach społecznościowych".
<<CZYTAJ TAKŻE>> Podano, ilu polskich studentów przebywa we Włoszech w ramach Erasmus+
REKLAMA
- Opozycja kłamliwie sugeruje też, że jest wybór przeznaczenia pieniędzy tylko albo na media publiczne, albo na onkologię. To nie jest wybór zero-jedynkowy. Pieniądze na walkę z rakiem są już przeznaczone. W tym roku jest to 11 mld złotych. Kiedy PO oddawała władzę w 2015 r., było to 7 mld zł. Opozycja zapomina, że mówimy o obligacjach skarbowych, a także o tym, że sami dokonywali rekompensat na rzecz mediów publicznych - przypomniał Radosław Fogiel.
Gość Polskiego Radia 24 mówił także o kampanii prezydenckiej i reformie systemu emerytalnego.
Więcej w nagraniu.
* * *
Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Radosław Fogiel (PiS)
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 17.00
REKLAMA
PR24/pkr
REKLAMA