X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Podział społeczny coraz częściej przybiera formy bardzo radykalne". Wiceszef MSZ o sytuacji w USA

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 17:13
- W demokracjach rozwiniętych dochodzi do protestów, do tego rodzaju wydarzeń, warto jednak pamiętać o tym, że właściwym jest proces demokratyczny, a nie zmiana władzy na ulicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, wiceminister MSZ, odnosząc się do ostatnich wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. 
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: PR24/AK

Sympatycy prezydenta USA Donalda Trumpa wtargnęli w środę do gmachu Kongresu, doprowadzając do wstrzymania posiedzenia amerykańskiego parlamentu, który zebrał się, aby zatwierdzić wyborczą wygraną prezydenta elekta Joe Bidena. Demonstrantom udało się wejść m.in. do sali obrad Izby Reprezentantów oraz biura szefowej tej izby Nancy Pelosi. W trakcie zamieszek śmierć poniosły cztery osoby.

pap_usa1200.jpg
"Pomimo incydentów nie mamy do czynienia z wojną domową". Kożuszek o sytuacji w USA

- Możemy powiedzieć, że po kilku godzinach zamieszek, instytucje w mniejszym lub większym stopniu, sobie poradziły. To jest dowodem stabilności państwa - powiedział wiceszef MSZ. 

Posłuchaj
10:32 _PR24_AAC 2021_01_07-16-35-55.mp3 Paweł Jabłoński: możemy powiedzieć, że po kilku godzinach zamieszek instytucje w mniejszym lub większym stopniu, sobie poradziły. To jest dowodem stabilności państwa ("Rozmowa PR24")

 

Komentując wydarzenia w USA, Jabłoński zwrócił uwagę na coraz bardziej widoczne - nie tylko w Stanach Zjednoczonych - podziały społeczne i ich radykalizację. - Podział społeczny, który jest coraz bardziej zauważalny - nie tylko w Stanach Zjednoczonych, także w krajach europejskich - coraz częściej przybiera formy bardzo radykalne, dochodzi do działań, które nie mają nic wspólnego z protestami pokojowymi, ale zamieszkami na ulicach - ocenił. 

- Wiele mediów, często tych powołujących się na zasady praworządności, liberalizmu, zachęca swoich zwolenników do jeszcze większej eskalacji - dodał, wymieniając jeden z powodów niebezpiecznego fenomenu. 


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Rozmowa PR 24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Jabłoński (wiceminister MSZ)

Data emisji: 07.01.2021

Godzina emisji: 16.35

kb/PR24

Czytaj także

"Niechlubna karta historii". Polonia w większości krytykuje zamieszki na Kapitolu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 08:03
Większość amerykańskich Polaków, w tym nawet republikańscy zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa, krytycznie odniosło się do środowych zamieszek na waszyngtońskim Kapitolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każde imperium kiedyś upadnie". Politolog o wydarzeniach w USA

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 14:31
- Jeżeli władza nietrafnie zareaguje przeciwko barbarzyńcom, którzy niszczą podstawy cywilizacji i kultury, to otwiera się ścieżka dla innych barbarzyńców. Najpierw byli to barbarzyńcy lewicowi, a teraz na ulice wyszli radykałowie prawicowi. Nie bez powodu wniesiono przecież na Kapitol flagi Konfederacji - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Waldemar Paruch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie byli na to przygotowani". Katastrofalne uchybienia policji umożliwiły szturm na Kapitol?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 15:06
Mimo ostrzeżeń i zagrożenia, policja strzegąca Kapitolu była źle przygotowana do ochrony gmachu i pozwoliła na "niewyobrażalny" scenariusz - wynika z oceny byłych policyjnych ekspertów cytowanych przez Reuters.
rozwiń zwiń