X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Odcięcie chadecko-konserwatywnych korzeni". Jarosław Krajewski o deklaracji PO ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 18:35
Platforma Obywatelska radykalnie skręciła w kierunku skrajnej lewicy i popiera aborcję na życzenie. PO podjęła decyzję, że zamierza walczyć o ten sam elektorat, co skrajna lewica, elektorat spod znaku pani Marty Lempart - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski.
Jarosław Krajewski, poseł PiS
Jarosław Krajewski, poseł PiSFoto: PR24

Legalna aborcja do 12 tygodnia ciąży po konsultacjach z lekarzem i psychologiem, bezpłatny dostęp do antykoncepcji, w tym awaryjnej, zabiegów in vitro i badań prenatalnych, a także wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami - to elementy "Pakietu Praw Kobiet", który przedstawiła w czwartek PO. Projekt stanowiska przygotował zespół pod kierownictwem wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W "Rozmowie PR24" do sprawy odniósł się poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski.

forum Anita Czerwińska 1200.jpg
"To dopuszczenie aborcji na życzenie", "są skrajnie lewicowi". Rzecznik PiS o działaniach PO

"Radykalny skręt w lewo"

Polityk podkreślił, że ta decyzja Platformy Obywatelskiej potwierdza ostatecznie radykalny skręt w lewo tej partii i odcina ją definitywnie od jej chadeckich i konserwatywnych korzeni.

- Oznacza to wprost, że Platforma Obywatelska radykalnie skręciła w kierunku skrajnej lewicy i popiera aborcję na życzenie - podkreślił Jarosław Krajewski. - Szczególnie istotne jest to, że Platforma Obywatelska - wbrew części środowiska konserwatywnego w tym ugrupowaniu - podjęła decyzję, że zamierza walczyć o ten sam elektorat, co skrajna lewica, elektorat spod znaku pani Marty Lempart - dodał.

Czytaj więcej:

"Odcięcie korzeni"

Ewa Marciniak.jpg
Prof. Marciniak: stanowisko PO ws. aborcji satysfakcjonuje środowiska związane ze Strajkiem Kobiet

Jarosław Krajewski przypomniał, że PO nie ma obecnie de facto deklaracji ideowej, ponieważ obiecana na obchodzone w styczniu 20-lecie partii nowa deklaracja nie powstała, zaś od starej odcina się coraz więcej polityków, a swoimi obecnymi działaniami - jak stwierdził poseł PiS - odcina się od niej cała Platforma.

- Dzisiaj przecięto jednoznacznie te korzenie chadecko-konserwatywne Platformy Obywatelskiej i myślę, że jest to w dużej mierze związane z tymi osobami, które dzisiaj decydują o obliczu Platformy Obywatelskiej. Czyli pan Rafał Trzaskowski i pan Borys Budka są osobami, które nie chcą racjonalnego podejścia do ochrony życia, ale przede wszystkim są to osoby, które dążą do aborcji na życzenie - mówił Krajewski.

Posłuchaj
13:32 PR24_mp3 2021_02_18-17-34-52_Krajewski.mp3 Jarosław Krajewski o deklaracji PO ws. aborcji ("Rozmowa PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jarosław Krajewski (PiS)
Data emisji: 18.02.2021
Godzina emisji: 17.35

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

PO chce aborcji do 12 tyg. ciąży. Paweł Lisicki: to przejaw cynizmu i hipokryzji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:31
- Rozumiem, że politycznie PO podejmuje takie decyzje, bo uważa że uda jej się zdobyć głosy lewicowego elektoratu. Jednak dobieranie argumentacji o prawach kobiet, że jest to wynik myślenia chrześcijańskiego, mnie brzydzi - ocenił założenia przyjętego przez PO tzw. "Paktu dla kobiet" Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jałowiczor: ustawa aborcyjna staje się główną linią PO

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:46
- Projekt przedstawiony przez PO jest bardzo podobny do tego, co mówi lewica i to nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Platforma, jeśli chodzi o temat aborcji, od dawna nie miała zbyt wiele do zaoferowania konserwatywnym wyborcom - powiedział Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Lempart dyktuje program PO. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 15:33
Borys Budka zapowiadał w PO zmianę. I to mu się udało. Teraz już nikt nie może zarzucić PO, że jest bezideowa. Zarząd Platformy dzisiaj jednoznacznie zadeklarował, że jego partia jest już formacją lewicową, której program realizuje postulaty Strajku Kobiet.
rozwiń zwiń