X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mieczysław Kasprzak o transformacji energetycznej: trzeba robić to rozsądnie, ale i odważnie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 16:56
- Trzeba do tego podchodzić z rozsądkiem, ale też odważnie, bo często boimy się, co powiedzą górnicy i rolnicy - powiedział o zmianie w polskiej energetyce w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak, poseł PSL.

W najbliższych miesiącach w Brukseli i unijnych stolicach będą toczyć się trudne negocjacje nad pakietem klimatycznym "Fit for 55". Nowe przepisy mają sprawić, że UE zrealizuje ambitny cel ograniczenia emisji o co najmniej 55 proc. do 2030 r. W Unii Europejskiej nie brak jednak głosów, że pakiet może okazać się problematyczny dla niektórych gospodarek.

dymy klimat stock 1200.jpg
"Ciężko dostrzec sens tych działań". Kamil Goral o unijnym projekcie "Fit for 55"

Może to być problem

Mieczysław Kasprzak powiedział, że zmiany mające na celu poprawę kondycji środowiska są czymś koniecznym. - Obecnie w klimacie i środowisku zaczynają się dramaty. Chcielibyśmy naszym dzieciom i wnukom zostawić ziemię w takim stanie, w jakim ją zastaliśmy. Musimy podejmować zdecydowane działania, ale trzeba zrobić to w oparciu o realia polskiej gospodarki - powiedział.


Posłuchaj
12:52 _PR24_AAC 2021_10_12-16-35-39.mp3 Mieczysław Kasprzak o transformacji energetycznej ("Rozmowa PR24")

 

Polityk podkreślił jednak, że stąpając twardo po ziemi i oceniając możliwości polskiej gospodarki, należy przy tym zdecydowanie działać dla środowiska i wykorzystywać nowe źródła energii. - Trzeba do tego podchodzić z rozsądkiem, ale też odważnie, bo często boimy się, co powiedzą górnicy i rolnicy Do 2050 roku będą inne źródła energii niż węgiel. Już mamy wodór, energii nam nie brakuje. Należy przystosować do zmian także sieci energetyczne - ocenił.

Więcej w nagraniu

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach 

Gość: Mieczysław Kasprzak (PSL)

Data emisji: 12.10.2021

Godzina emisji: 16.35

dz

Czytaj także

"Podstawowym źródłem energii powinien być atom". Apel 10 krajów UE

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 20:12
Przedstawiciele rządów 10 państw Unii Europejskiej we wspólnie opublikowanej Białej Karcie wyrażają przekonanie, że energetyka jądrowa ma kluczowe znaczenie dla polityki klimatycznej Wspólnoty i budowania gospodarki niskoemisyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekompensaty za podwyżki cen prądu dla najuboższych. Prace nad rządowym projektem mają przyspieszyć

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 08:07
Minister klimatu i środowiska zwrócił się o pilne procedowanie projektu, który jest na etapie wpisu do wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu - przekazał wydział komunikacji medialnej MKiŚ, pytany o projekt przepisów dot. wsparcia dla najuboższych odbiorców prądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kryzys gospodarczy jest gigantyczny". ONZ alarmuje o pogarszającej się sytuacji w Libanie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 15:14
Organizacja Narodów Zjednoczonych alarmuje o stale pogarszającej się sytuacji gospodarczej w Libanie. Światowy Program Żywienia twierdzi, że wkrótce w kraju może gwałtownie wzrosnąć liczba głodnych. Kryzys w Libanie, niegdyś jednym z najbogatszych krajów swojego regionu, jest uważany za jedną z najpoważniejszych katastrof ekonomicznych na świecie.
rozwiń zwiń