more_horiz

"Ingerencja w proces demokratyczny". Dziambor o działaniach Facebooka

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 17:39
- Kiedy mnie Facebook ograniczał, to się z tego śmiałem. Jednak jeśli chodzi o ograniczanie partii politycznej, która ma w sondażach średnio 10 proc., to jest to już wpływanie na proces demokratyczny przez korporację obcego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor (Konfederacja). 

Profil Konfederacji został usunięty z Facebooka. Komunikat w tej sprawie wydała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. "Usuwanie stron ugrupowań parlamentarnych z mediów społecznościowych przez administracje międzynarodowych portali godzi w podstawowe wolności obywatelskie i nie może być akceptowane" - podkreślono w komunikacie.

Sprawę skomentował polityk Konfederacji Artur Dziambor.

- Utrata głównego partyjnego konta boli. Zakładam, że na Facebooku cenzorzy stwierdzili, że mogą taką operację przeprowadzić. Z tego, co wiem od naszego czołowego administratora, to ostatnia informacja o tym, że coś im się nie podobało, była w listopadzie, więc dosyć nagle nastąpiło to zablokowanie. Ono nie było w efekcie tego, co robiliśmy - ocenił. 

Gość audycji odniósł się do oficjalnego oświadczenia Facebooka, które dotyczyło zarzutów nt. nieprawdziwych informacji związanych z pandemią COVID-19. 

Posłuchaj
11:54 PR24_mp3 2022_01_07-16-35-40.mp3 Artur Dziambor o usunięciu konta Konfederacji z Facebooka ("Rozmowa PR24") 

- Staraliśmy się dopełniać wszelkich staranności, żeby nie było zarzutów o fake newsy. Dane, które publikowaliśmy: wykresy, liczby, pochodziły ze strony Ministerstwa Zdrowia - powiedział poseł Konfederacji. 

- Nie wiem, na czym miałaby polegać zarzucana nam "mowa nienawiści" - dodał. 

Zgodnie z oświadczeniem biura prasowego portalu społecznościowego, cytowanym w mediach, strona Konfederacji została usunięta z powodu powtarzających się naruszeń zasad Facebooka dotyczących mowy nienawiści poprzez publikowanie "treści bezpośrednio atakujących inne osoby na podstawie tzw. cech chronionych, takich jak narodowość czy orientacja seksualna", oraz [naruszeń] zasad dotyczących dezinformacji na temat COVID-19, "a w szczególności fałszywych twierdzeń o tym, że maski nie ograniczają rozprzestrzeniania się choroby, że śmiertelność COVID-19 jest taka sama lub niższa niż grypy, a także że szczepionki na COVID-19 nie zapewniają żadnej odporności i są nieefektywne".

Więcej w nagraniu.

***

AudycjaRozmowa PR 24

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gość: Artur Dziambor (Konfederacja)

Data emisji: 07.01.2022

Godzina emisji: 16.35


kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem