more_horiz

Anna Maria Żukowska: wywieramy presję na Scholza ws. Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 17:22
- Istotne jest to, żeby jak najbardziej pomóc Ukrainie w tej wojnie. Dobrze, że Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z kanclerzem Scholzem. Mam nadzieję, że przedstawi mu racjonalne argumenty. Jeżeli ma być pokój w Europie, to nie może być tak, że Rosja będzie urywała kawałki terytoriów państw - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska, poseł Nowej Lewicy. 
Anna Maria Żukowska
Anna Maria ŻukowskaFoto: PR24/Adam Koniecki

Na łamach portalu dziennika "Bild" ukazał się artykuł obnażający lata zaniedbań w polityce Niemiec wobec Rosji. Gazeta oskarża socjaldemokratów z SPD o uzależnienie ich kraju od gazu, który jest głównym źródłem finansowania krwawej machiny Putina. "Błędem było uprzejme traktowanie zbrodniarza wojennego, który zamiast pokoju przyniósł wojnę" - czytamy.

Jak zaznaczyła rozmówczyni PR24 presję na niemiecki rząd - aby zmienił on swoje podejście do Rosji i wsparcia Ukrainy - wywiera między innymi polska Lewica. 

"Chodzi o obronę całej Europy"

- Jesteśmy na etapie przekonywania, wywieramy presję na Olafa Scholza. Mamy fundamentalne różnice z SPD, jeśli chodzi o politykę zagraniczną. Staramy się pokazywać nasze spojrzenie: że z punktu widzenia Polski pomoc armii ukraińskiej jest niezwykle potrzebna. Ma ona na celu obronę całej Europy. Gdyby się Putinowi udało wygrać tę wojnę, nie zatrzymałby się tylko na tym kraju - podkreśliła Anna Maria Żukowska.

Jak dodała, Lewica popiera stanowisko polskiego rządu w tej sprawie. - Dobrze, że premier Mateusz Morawiecki reprezentuje polski punkt widzenia w kwestii polityki zagranicznej dotyczącej Ukrainy. Popieramy politykę rządu w tej sprawie. Chodzi o to, żeby jak najbardziej pomóc Ukrainie w wojnie - powiedziała polityk.

- Dobrze, że Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z kanclerzem Scholzem. Mam nadzieję, że przedstawi mu racjonalne argumenty. Jeżeli ma być pokój w Europie, to nie może być tak, że Rosja będzie urywała kawałki terytoriów państw - podsumowała Anna Maria Żukowska. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:34 PR24_mp3_20220425163501.mp3 Anna Maria Żukowska o postawie Niemiec wobec Rosji (Rozmowa PR24) 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gość: Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica) 

Data emisji: 25.04.2022

Godzina emisji: 16.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także