more_horiz

Rosyjska agencja publikuje zdjęcia satelitarne ze szczytu NATO. Bartoszewski: to próba szantażu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 18:11
- Putin bardzo lubi mówić, że jeśli Zachód nie przestanie pomagać Ukrainie, to możliwe jest użycie taktycznej broni nuklearnej. Tego nie należy traktować poważnie, to próba szantażu - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL. 

Dziś w Madrycie rozpoczyna się szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego. Spotkanie odbywa się w cieniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i ma służyć zrewidowaniu strategii NATO. Tymczasem rosyjska Korporacja Państwowa ds. Działalności Kosmicznej Roskosmos opublikowała zdjęcia satelitarne tzw. centrów decyzyjnych NATO i punktów, w których odbędzie się szczyt, co powszechnie odebrano jako groźbę wobec Zachodu. 

Do publikacji Roskosmosu odniósł się na antenie Polskiego Radia 24 polityk PSL Władysław Teofil Bartoszewski. - To jest pokazanie "my wiemy, gdzie jesteście; jakby co, to możemy nacisnąć przycisk" - powiedział.

"To próba szantażu"

Putin bardzo lubi mówić, że jeśli Zachód nie przestanie pomagać Ukrainie, to możliwe jest użycie taktycznej broni nuklearnej - wskazał Bartoszewski. Jego zdaniem tego typu pogróżek "nie należy brać całkowicie na poważnie". - To jest próba szantażu - stwierdził, dodając, że to, co dzieje się w Madrycie, "jest Putinowi bardzo nie na rękę".

Zwrócił uwagę, że na Ukrainie stacjonuje obecnie 175 tys. rosyjskich żołnierzy. - A NATO zapowiada, że stworzy ponad 300-tysięczną armię szybkiego reagowania. To zmusza Putina do myślenia - powiedział. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:59 _PR24_AAC 2022_06_28-17-37-55.mp3 Władysław Teofil Bartoszewski o szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Madrycie (IAR)

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)

Data emisji: 28.06.2022

Godzina emisji: 17.35

kp

Zobacz także

Zobacz także