more_horiz

Poseł Trela: nie podoba mi się, że polityk zasiada w radzie jakiejkolwiek fundacji

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 17:21
- Nie podoba mi się, że jakikolwiek polityk zasiada w radzie jakiejkolwiek fundacji, tym bardziej jeżeli korzysta ona z majątku publicznego - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela (Nowa Lewica).
Tomasz Trela: nie podoba mi się, że polityk zasiada w radzie jakiejkolwiek fundacji
Tomasz Trela: nie podoba mi się, że polityk zasiada w radzie jakiejkolwiek fundacjiFoto: PR24/AK

Poseł Tomasz Trela został zapytany w Polskim Radiu 24 o dotacje 40 mln zł dla 42 organizacji pozarządowych, czyli o pieniądze na zakup nieruchomości w konkursie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania".

Zdaniem polityka Nowej Lewicy "obecnie potrzeby mają nauczyciele, system edukacji, potrzeba pieniędzy na szkoły, pomoce dydaktyczne, remonty i dziś rozdaje się lekką ręką 40 mln zł dla swoich kumpli". - Ministra Czarnka trzeba sprawdzić i baczyć, jaka była jego intencja, bo może się okazać, że PiS w nowej kadencji nie będzie miało większości i być może to jest zabezpieczenie PiS na chude lata - powiedział poseł.

Gość Adriana Klarenbacha przyznał, że "jeżeli jedna z tych fundacji została założona 20 października, a do 23 października był konkurs i ta fundacja nie mała żadnego doświadczenia, a dostała wille, to nie przeprowadzono tego po bożemu". - Nie podoba mi się, że jakikolwiek polityk zasiada w radzie jakiejkolwiek fundacji, tym bardziej jeżeli korzysta ona z majątku publicznego - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:17 PR24_mp3 2023_02_02-16-34-13.mp3 Poseł Trela: nie podoba mi się, że polityk zasiada w radzie jakiejkolwiek fundacji (Rozmowa PR24)

***

Tytuł audycji: Rozmowa PR24
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Tomasz Trela (Nowa Lewica)
Data emisji: 2.02.2023
Godzina emisji: 16.35

dn

Zobacz także

Zobacz także