more_horiz

"Pensje rosną w sposób bardzo wyraźny". Sekretarz stanu w KPRM o finansach Polaków

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:41
- Z roku na rok bardzo poprawiają się warunki życia w Polsce, pensje rosną w sposób bardzo wyraźny - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Mazurek (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Jacob Lund
IV edycja - 26-27 Sierpnia 2021-12.jpg
IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Wyzwania i problemy współczesnej gospodarki

Rozpoczęła się czwarta edycja wydarzenia IV Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Konferencja zgromadziła ekonomistów, przedsiębiorców i naukowców z całego kraju, którzy biorą pod lupę kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Gościem Polskiego Radia 24 był Piotr Mazurek, sekretarz stanu w KPRM, który jest równocześnie pełnomocnikiem rządu ds. polityki młodzieżowej. O czym mówił?

Czytaj także:

- Rozwój to przyszłość, a przyszłość to są w dużej mierze ludzie młodzi. My, jako rząd staramy się jak najbardziej włączać młodych ludzi w procesy decyzyjne - tłumaczył na antenie Mazurek.

Posłuchaj
11:03 [PR24]PR24 (mp3) 26 sierpień 2021 16_36_05.mp3 Piotr Mazurek: my, jako rząd staramy się jak najbardziej włączać młodych ludzi w procesy decyzyjne (Rozmowa PR 24)

Sekretarz stanu w KPRM wspomniał m.in. o programie "Bez PIT dla młodych". - Do 2019 r. nie było takich zwolnień z podatków. Młodzież, która wówczas pracowała przed 26. rokiem życia, płaciła normalnie podatek dochodowy. Myślę, że w tej chwili ten start w dorosłość jest duży prostszy - zaznaczył. - Idziemy dalej - w ramach Polskiego Ładu mówimy także o podniesieniu kwoty wolnej od podatku - i to do 30 tys. zł, a więc 10 razy więcej niż za rządów naszych poprzedników - dodał.

- Z roku na rok bardzo poprawiają się warunki życia w Polsce, pensje rosną w sposób bardzo wyraźny. [...] Uważam, że bardzo ważne jest to, żeby młodzi ludzie mieli poczucie wpływu na rzeczywistość. Należy to zrównoważyć przez różnego rodzaju instytucje - jak na przykład Młodzieżowe Rady, które powstają - powiedział rozmówca red. Klarenbacha.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR 24"
Prowadził: Adrian Klarenbach
Gość: Piotr Mazurek (sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej)
Data emisji: 26.08.2021
Godzina emisji: 16.35

pb

Zobacz także

Zobacz także