more_horiz

Ambasador Rosji oblany farbą w Warszawie. Maria Koc: ten incydent może zostać wykorzystany przeciw nam

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 18:22
- Ambasadorowi Rosji, jak każdemu innemu, należy się nietykalność osobista. Uważam, że incydent w Warszawie był prowokacją, która powinna zostać wnikliwie zbadana przez MSZ i polskie służby - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc (PiS).

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarz Sylwester Marczak powiedział, że policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności incydentu z ambasadorem Rosji. Siergiej Andriejew został oblany czerwoną substancją, gdy wraz z delegacją składał kwiaty przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie.

- Do tego incydentu nie powinno dojść. Powinniśmy gwarantować dyplomatom, niezależnie z jakiego kraju pochodzą, nietykalność osobistą - stwierdziła Maria Koc. Wskazała na doniesienia medialne, że za sytuację odpowiedzialna jest ukraińska dziennikarka. - Niepokoi mnie sytuacja, że aktywistka czy też dziennikarka z Ukrainy zachowuje się w taki sposób w Polsce. W Polsce obowiązuje prawo. Powinno być przez wszystkich przestrzegane - oświadczyła.

Maria Koc: ten incydent może zostać wykorzystany przeciwko Polsce

Polityk zaznaczyła, że "ambasador Rosji w Polsce był przestrzegany, żeby w akcji oficjalnego składania wieńców nie brał udziału", jednak ten zdecydował się na uczestniczenie w uroczystości, co może sugerować, że dyplomata "dążył do jakiegoś zwarcia". - Ten incydent być może był Rosji na rękę. Szeroko rosyjskie media się o tym rozpisują - stwierdziła senator.

Posłuchaj
11:34 Maria Koc [PR24]PR24 (mp3) 9 maj 2022 17_34_56.mp3 Senator PiS Maria Koc: ambasadorom należy się nietykalność osobista (Rozmowa PR24) 

Czytaj także:

- To może być po raz kolejny wykorzystane przeciwko Polsce, może też spowodować jakiś odwet w stosunku do polskich dyplomatów, którzy są w Rosji - podkreśliła. Według gość PR24 wydarzenie przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie było prowokacją, którą polskie MSZ i służby powinny "wnikliwie zbadać".

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Maria Koc (PiS)

Data emisji: 9.05.2022

Godzina emisji: 17.35

ms/IAR

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem