more_horiz

Polska zaostrzy kurs wobec Brukseli? Anna Fotyga: strategia jest opracowywana w kręgach rządowych

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 17:18
- Strategia jest opracowywana w kręgach rządowych. Są to przede wszystkim negocjacje rządowe. Myślę, że nie wymaga to żadnej zmiany naszego podejścia. Bo jeśli się spojrzy na głosowania europosłów Prawa i Sprawiedliwości - od lat - w sprawach, które nas żywotnie dotyczą, to jesteśmy przewidywalni - podkreśliła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Fotyga.  
Anna Fotyga
Anna Fotyga Foto: Twitter/Anna Fotyga

Poseł Prawa i Sprawiedliwości i sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski powiedział, że rząd skończył z ustępstwami wobec Unii Europejskiej. Jak mówił w Programie 3 Polskiego Radia, rząd Zjednoczonej Prawicy nie pójdzie więcej na kompromisy z Komisją Europejską w kwestii wypłat pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Według władz partii jednym z możliwych działań ma być częstsze stosowanie przez Polskę instytucji weta. W podobnym tonie wypowiedział się prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". 

"Nie wymaga zmiany naszego podejścia"

- Każda wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, przywódcy obozu zmiany w Polsce, jest zauważana i komentowana w mediach zachodnich. Ten wywiad jest pewną zapowiedzią działań - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Anna Fotyga. 

Jak zaznaczyła, "strategia jest opracowywana w kręgach rządowych". - Są to przede wszystkim negocjacje rządowe. Myślę, że nie wymaga to żadnej zmiany naszego podejścia. Bo jeśli się spojrzy na głosowania europosłów Prawa i Sprawiedliwości - od lat - w sprawach, które nas żywotnie dotyczą, to jesteśmy przewidywalni - dodała europoseł PiS. 

- W zasadzie każdy polski rząd stosował weto. Być może powinniśmy zwiększyć zakres tego, uwzględniając nasze interesy. Bo nie o to chodzi, żeby to traktować jako narzędzie konwersacji. Ale w tych miejscach, gdzie to jest niezbędne, w których się nie zgadzamy. Proszę też pamiętać, ile jest dziedzin, w których to weto jest możliwe i dopuszczalne - podsumowała Anna Fotyga.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:19 PR24 2022_08_11-16-36-08.mp3 Anna Fotyga o Polsce w Unii Europejskiej (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Anna Fotyga (europoseł PiS)

Data emisji: 11.08.2022

Godzina emisji: 16.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także