more_horiz

Przywódcy z całego świata na pogrzebie Elżbiety II. Poseł PSL: nasze notowania są w Anglii bardzo wysokie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 17:19
- Możemy spodziewać się dalszej kontynuacji wyjątkowego zacieśniania stosunków państwowych i rządowych między Wielką Brytanią i Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL.

W Londynie trwają uroczystości związane z pogrzebem królowej Elżbiety II. We mszy w opactwie westminsterskim wzięło udział 2 tysiące gości, w tym prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Konhauser-Dudą. Pogrzeb królowej jest największym spotkaniem dyplomatów z całego świata od wielu lat.

Pozycja Polski

Władysław Teofil Bartoszewski powiedział w Polskim Radiu 24, że miejsce Andrzeja Dudy i jego małżonki podczas ceremonii pogrzebowej świadczy o pozycji Polski w polityce zagranicznej Wielkiej Brytanii. - Polska para prezydencka siedziała jeden rząd przed parą prezydencką Stanów Zjednoczonych. Świadczy to o roli jaką Polska odgrywa w Wielkiej Brytanii (…) Anglicy jeśli chodzi o ceremoniał państwowy, są mistrzami. Nie ma tam nic przypadkowego i wszystko jest przemyślane - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił także, że premier Wielkiej Brytanii także jest osobą nastawioną pozytywnie do Polski i możemy oczekiwać jeszcze większego zacieśniania naszych relacji. - Możemy spodziewać się dalszej kontynuacji wyjątkowego zacieśniania stosunków państwowych i rządowych między Wielką Brytanią i Polską. Pani premier jest bardzo pro polska i pro ukraińska - ocenił.

- Podczas ceremonii, najważniejszą osobą, która weszła do katedry jako ostatnia była premier. To jest jasny sygnał, że nasze notowania są w Anglii bardzo wysokie i jeśli tego nie zmarnujemy, to możemy siadać przy jednym stole z Amerykanami i Brytyjczykami, bo sprawdziliśmy się w ostatnim czasie - dodał Władysław Bartoszewski.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy 

Posłuchaj
13:00 PR24_mp3 2022_09_19-16-35-40.mp3 Władysław Teofil Bartoszewski o relacjach Polski i Wielkiej Brytanii (Rozmowa PR24)

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)
Data emisji: 19.09.2022
Godzina emisji: 16.35

dz

Zobacz także

Zobacz także