more_horiz

Relacje Polski z Wielką Brytanią. Maria Koc: jesteśmy postrzegani jako partnerzy, którzy mówią głosem rozsądku

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2022 18:08
- Wielka Brytania postrzega Polskę jako partnerów, którzy także w UE mówią głosem rozsądku - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Koc z Prawa i Sprawiedliwości.

W Londynie trwają uroczystości związane z pogrzebem królowej Elżbiety II. We mszy w opactwie westminsterskim wzięło udział 2 tysiące gości, w tym prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Konhauser-Dudą. - Polska para prezydencka siedziała jeden rząd przed parą prezydencką Stanów Zjednoczonych. Świadczy to o roli jaką Polska odgrywa w Wielkiej Brytanii (…) Anglicy jeśli chodzi o ceremoniał państwowy, są mistrzami. Nie ma tam nic przypadkowego i wszystko jest przemyślane - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Władysław Teofil Bartoszewski. W pełni zgadza się z tym także Maria Koc z Prawa i Sprawiedliwości.

Polityka zagraniczna Polski

Maria Koc powiedziała w Polskim Radiu 24, że mamy z Wielką Brytanią spójne spojrzenie na politykę. - Prowadzimy realistyczną politykę i Wielka Brytania to dostrzega, bo podobnie postrzega zagrożenie ze Wschodu i politykę w UE. Wielka Brytania została właściwie wypchnięta z UE nie godząc się choćby w kwestii migracji - powiedziała.

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że Polska jest pewnym sojusznikiem i partnerem dla Wielkiej Brytanii i nasze relacje naturalnie są bliskie. - Wielka Brytania postrzega Polskę jako partnerów, którzy także w UE mówią głosem rozsądku. Przestrzegamy przed błędami, które popełniają duże kraje. Popełniają je nie tylko w swoim imieniu, ale także w imieniu całej UE - oceniła.

- Niemcy chcą nadawać ton Unii Europejskiej i to one przecież narzucały nam współpracę w zakresie zakupu paliw od Rosji. Wielka Brytania widzi te podobieństwa i wie, że jesteśmy wiernym sojusznikiem - dodała Maria Koc.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
14:05 PR24_mp3 2022_09_19-17-35-28.mp3 Maria Koc m.in. o relacjach z Wielką Brytanią (Rozmowa PR24)

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Maria Koc (PiS)
Data emisji: 19.09.2022
Godzina emisji: 17.35

dz

Zobacz także

Zobacz także