more_horiz

Putin ogłasza mobilizację. Poseł PiS: Rosjanie mogą być wykorzystani jako mięso armatnie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2022 17:15
- Władimir Putin nie przejmuje się słowami, które padają na arenie międzynarodowej. Wychodzi ze swoją narracją, aby przykryć forum ONZ. Robi wszystko, żeby trzymać świat w napięciu, straszy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Przemysław Drabek.

Prezydent Rosji ogłosił częściową mobilizację rosyjskiej armii. Władimir Putin zapowiedział także wsparcie pseudoreferendów, które Rosja zamierza zorganizować na okupowanych ukraińskich terytoriach.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że możemy się bać. - To sygnał ze strony Rosji, że tam jest trudna sytuacja. Istotną wskazówką jest dla nas fakt, że Rosjanie w ciągu kilku minut wykupili bilety na loty do Turcji, Gruzji i Armenii. Rosjanie uciekają przed wcieleniem do wojska - powiedział Przemysław Drabek. 

Jego zdaniem Putin przegrywa wojnę. - Rosjanie mają świadomość, że idą pod ukraiński ostrzał. Mogą być wykorzystani jako mięso armatnie, które ma nadrabiać braki w wyszkoleniu i w sprzęcie rosyjskiej armii - stwierdził Drabek.

W tym samym czasie trwa 77. sesja plenarna Zgromadzenia Ogólnego ONZ. - Putin nie przejmuje się słowami, które padają na arenie międzynarodowej. Wychodzi ze swoją narracją, aby przykryć forum ONZ. Robi wszystko, żeby trzymać świat w napięciu, straszy. Nie możemy dać się zastraszyć, Ukraina powinna być wspierana. Zatrzymanie pomocy dla Ukrainy byłoby ogromnym błędem - podsumował poseł PiS.


Posłuchaj
12:24 PR24 2022_09_21-16-35-03.mp3 Przemysław Drabek gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Zgodnie z dekretem podpisanym przez Putina do rosyjskiej armii mobilizowani będą żołnierze rezerwy. Przed wysłaniem na wojnę mają oni przechodzić przygotowanie uzupełniające. Rosja wesprze także tzw. referenda za przyłączeniem do Rosji ukraińskich obwodów: donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego. Według przeważającej części komentatorów Rosjanom w związku z porażkami na froncie brakuje żołnierzy. Stąd ogłoszenie mobilizacji.

Ostatnio mobilizowali oni do swojej armii m.in. recydywistów. Również zapowiedź przyłączenia do Federacji wschodnich i południowych obwodów Ukrainy to wynik ostatniej kontrofensywy ukraińskiej armii. Pseudoreferenda mają być przeprowadzone już w najbliższych dniach. Działania Rosji komentowane są także jako faktyczne zamykanie przez Rosję drogi do dyplomatycznego uregulowania sytuacji. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Rozmowa PR24

ProwadzącyAdrian Klarenbach 

Gość: Przemysław Drabek (PiS)

Data emisji: 21.09.2022

Godzina emisji: 16.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także