more_horiz

"Chciał być brytyjskim lordem, a został rosyjską onucą". Marta Kubiak o Radosławie Sikorskim

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 17:50
- W sytuacji, gdy mamy wojnę na Ukrainie, gdy rośnie pozycja i współpraca polsko-amerykańska, wpis Radosława Sikorskiego i jego żony to działanie na naszą szkodę, na szkodę Polski - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. 

Gość PR24 komentowała między innymi wpis żony byłego szefa MSZ, Radosława Sikorskiego. Anne Applebaum napisała na Twitterze, że "w niektórych krajach (na przykład w Polsce) prawica próbuje ukryć swoje związki z Rosją i podziw dla Putina". Wcześniej falę komentarzy wywołał wpis jej męża, Radosława Sikorskiego, który oskarżył Stany Zjednoczone o zniszczenie dwóch nitek gazociągu Nord Stream. - Powiem tak, Pan Sikorski chciał być brytyjskim lordem a został rosyjską onucą - podkreśliła Marta Kubiak z PiS.

- Dochodzimy tu do tak absurdalnej narracji, że sam przewodniczący Donald Tusk nie może się zdecydować, co mówić i tak zmienia w różnych kwestiach zdanie, że też za tą narracją nie nadążam. Fakty natomiast mówią jasno, to Platforma Obywatelska z PSL uzależniały nas od gazu z Rosji, pamiętamy te różne wypowiedzi zachęcające do kontaktów z Rosją - mówiła polityk PiS.

"Wpis Sikorskiego skandaliczny"

Zauważyła, że nie mamy do czynienia z przypadkowymi wypowiedziami, ale też nie mamy co liczyć na to, że Donald Tusk przyzna się iż pomylił się co do prowadzonej przez siebie polityki wobec Rosji. - Uważam, że ten wpis Sikorskiego jest skandaliczny, nieodpowiedzialny. Jak to nazwać? Pan Sikorski to były marszałek Sejmu, były minister spraw zagranicznych, obrony, to polityk doświadczony. To nie polityk-pierwszoroczniak - powiedziała Marta Kubiak z PiS.

Europoseł, były minister Radosław Sikorski udostępnił na Twitterze zdjęcie wzburzonej bałtyckiej wody w miejscu, w którym na powierzchnię wydobywał się gaz z rurociągów Nord Stream. Do fotografii dodał krótki wpis: "Thank you, USA". Wywołało to lawinę komentarzy na całym świecie.

Posłuchaj
12:02 PR24_mp3 2022_10_03-16-35-34.mp3 "Chciał być brytyjskim lordem a został rosyjską onucą". Marta Kubiak o Radosławie Sikorskim ("Rozmowa PR 24")

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marta Kubiak (PiS)

Data emisji: 03.10.2022

Godzina: 16:35 

Zobacz także

Zobacz także