more_horiz

Według poseł Platformy to Niemcy blokują środki z KPO. Dariusz Stefaniuk: Wojciechowska odkryła karty

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 18:35
- Odsłaniając karty, Anna Wojciechowska powiedziała, że Niemcy nie pozwolą na to, by Polska dostała środki z KPO. Bo przecież te pieniądze by się zmarnowały, zostałyby roztrwonione. Za te słowa została skrytykowana nawet w swoim środowisku politycznym - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk. 
Dariusz Stefaniuk
Dariusz Stefaniuk Foto: PAP / Wojtek Jargiło

Politycy Platformy Obywatelskiej kontynuują przedwyborcze spotkania z Polakami. 18 listopada Anna Wojciechowska oraz Marta Wcisło przemawiały do mieszkańców Ełku.

- Niemcy widzą, jaka jest sytuacja w naszym kraju. Przecież to są tak samo inteligentni ludzie. Dlatego są zablokowane pieniądze, żebyśmy tych pieniędzy nie dostali, bo wiadomo będzie, że te pieniądze zostaną zmarnowane i to będzie gwóźdź do trumny - stwierdziła na spotkaniu z ełczanami Anna Wojciechowska.

- To, co mówiła pani poseł Wojciechowska jest bardzo prawdziwe. Otóż odsłaniając karty, powiedziała ona, że przecież Niemcy nie pozwolą na to, żeby Polska dostała środki z KPO. Bo przecież te pieniądze by się zmarnowały, zostałyby roztrwonione - podkreślił Dariusz Stefaniuk.

"Brak związku między KPO a regulaminem Sejmu"

- Za te słowa jest krytykowana nawet w swoim środowisku politycznym. Ale to pokazuje pewien rodzaj myślenia: środki z KPO są blokowane ze względów politycznych, a nie ze względów merytorycznych - dodał poseł PiS.

Skomentował także kwestie tzw. kamieni milowych stawianych Polsce do wypełnienia. Jednym z nich jest zmiana regulaminu Sejmu. - Nie rozumiem związku między KPO a regulaminem Sejmu danego kraju - powiedział polityk.

Jego zdaniem należy powiedzieć Polakom, ile tak naprawdę środków otrzymałby nasz kraj, w przypadku wypłacenia pieniędzy z KPO. - Po podzieleniu przyznanej kwoty przez pięć lat, wychodzi 20 kilka mld zł do naszego budżetu co roku. A my mówimy o KPO jak o świętym Graalu - podsumował Dariusz Stefaniuk. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:52 PR24 2022_11_21-17-35-41.mp3 Dariusz Stefaniuk o słowach poseł PO ws. Krajowego Planu Odbudowy (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Dariusz Stefaniuk (PiS)

Data emisji: 21.11.2022

Godzina emisji: 17.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także