more_horiz

Wspólna lista opozycji? Kulasek: na razie nie chcą tego Hołownia i Kosiniak-Kamysz

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 19:20
Marcin Kulasek, odnosząc się do propozycji Platformy Obywatelskiej, aby opozycja utworzyła wspólną listę w wyborach do Sejmu, podkreślił, że Lewica podchodzi do tej sprawy pragmatycznie. - Na razie panowie zarzekają się, że nie chcą wystartować na jednej liście - powiedział w Polskim Radiu 24.

W czwartek Rada Krajowa PO - po konwencji partii - podjęła uchwałę w sprawie wystawienia jednej listy do Sejmu ugrupowań opozycyjnych w zbliżających się wyborach do parlamentu. "Dzisiaj coraz głośniej słychać pytanie zadawane przez Polki i Polaków: czy dla partii opozycyjnych ważniejsza jest Polska, czy partyjne egoizmy i prywatne ambicje" - czytamy w uchwale. W Polskim Radiu 24 propozycję tę komentował poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek.

Lewica ws. wspólnej listy opozycji

Gość PR24 wyjaśnił, że "Nowa Lewica do sprawy wspólnej listy podchodzi bardzo pragmatycznie". Po pierwsze - jak mówił - trwają rozmowy, dialog w sprawie tzw. paktu senackiego jest bardzo zaawansowany. Z kolei jeśli chodzi o wybory do Sejmu, to zależy od ordynacji wyborczej. Gdyby została zmieniona ordynacja, wtedy - jak wskazał - "nie będzie innej możliwości niż wystartowanie na jednej wspólnej liście wyborczej czterech opozycyjnych partii demokratycznych".

- Na razie zarzekają się pan Szymon Hołownia i pan Władysław Kosiniak-Kamysz, że nie chcą wystartować na jednej liście. My podchodzimy pragmatycznie - zaznaczył Marcin Kulasek.

- Dla nas jako Lewicy - mówię to jako sekretarz generalny [Nowej Lewicy - red.] - najbardziej właściwy jest stan taki, jaki mieliśmy w 2019 roku, który pozwolił nam po czterech latach nieobecności wrócić do Sejmu, czyli szerokiej ławy lewicowej. Zapraszamy wszystkich związanych z lewicą na jedną listę i wtedy jest efekt - podkreślił Kulasek.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:49 PR24_mp3 2022_11_25-16-36-02_Kulasek.mp3 Marcin Kulasek o propozycji wspólnej listy wyborczej opozycji ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marcin Kulasek (Nowa Lewica)
Data emisji: 25.11.2022
Godzina emisji: 16.36

PAP/PR24/jmo/kor

Zobacz także

Zobacz także