more_horiz

PiS chce powołać komisję do zbadania rosyjskich wpływów w energetyce. Poseł PSL: jesteśmy w tej sprawie otwarci

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 17:31
- Będziemy jeszcze dyskutowali na ten temat. Zobaczymy, jaki charakter komisji zostanie ostatecznie zaproponowany. Chciałbym, żeby była ona obiektywna, zajęła się wszystkimi sprawami od początku do końca. Uważam, że powinien być badany okres od 2005 do 2022 roku - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki. 
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: PR24/TB

- Chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2022 - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

Prezes PiS wyjaśnił, że nie chodzi o komisję śledczą, ale o organ na kształt komisji, która zajmuje się reprywatyzacją w Warszawie. Podkreślił, że taki organ składałby się nie tylko z parlamentarzystów i miałby większe możliwości.

"Chcemy o tym rozmawiać"

- Od samego początku mówiliśmy, że w sprawie energetyki i kontraktów energetycznych, powinna być powołana w Sejmie komisja śledcza. I ta komisja konstytucyjna powinna wszystkie sprawy wyjaśnić w trybie otwartym, w trybie jawnym, mając uprawnienia prokuratorskie - podkreślił Marek Sawicki. 

- Dziwię się temu: czego boją się rządzący, uciekając w komisję weryfikacyjną, a nie chcą komisji śledczej. Jesteśmy w tej sprawie otwarci. Będziemy jeszcze dyskutowali. Zobaczymy, jaki charakter komisji zostanie ostatecznie zaproponowany. Chcemy o tym rozmawiać - dodał polityk.

Jego zdaniem obecnie nie należy sprzeczać się o to, jaki charakter będzie miała ta komisja. - Chciałbym, żeby była ona obiektywna, zajęła się wszystkimi sprawami od początku do końca. Uważam, że powinien być badany okres od 2005 do 2022 roku - podkreślił gość PR24.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:55 PR24 2022_11_28-16-36-02.mp3 Marek Sawicki o pomyśle utworzenia komisji weryfikacyjnej (Rozmowa PR24) 

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Marek Sawicki (poseł PSL) 
Data emisji: 28.11.2022
Godzina emisji: 16.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także