more_horiz

Komisja zbada wpływy Rosji. Anna Kwiecień: jest wiele dowodów na prorosyjską politykę rządu PO-PSL

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 18:26
- Politycy opozycji mają świadomość tego, że jest wiele dokumentów i wiele dowodów na to, że przez szereg lat była prowadzona polityka skrajnie prorosyjska - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień.
Anna Kwiecień
Anna KwiecieńFoto: PR24/AK

- Chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2022 - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

Prezes PiS wyjaśnił, że nie chodzi o komisję śledczą, ale o organ na kształt komisji, która zajmuje się reprywatyzacją w Warszawie. Podkreślił, że taki organ składałby się nie tylko z parlamentarzystów i miałby większe możliwości.

Zdaniem gościa PR24 "politycy opozycji mają świadomość tego, że jest wiele dokumentów i wiele dowodów na to, że przez szereg lat była prowadzona polityka skrajnie prorosyjska".

- Myślę, że Platforma Obywatelska z PSL-em obserwowali, jaką politykę prowadzą Niemcy. Sądzę, że ta służalczość i próba przypodobania się Niemcom - a chcieli być bardziej święci od papieża - sprawiły, iż próbowali realizować jeszcze bardziej prorosyjską politykę - podkreśliła Anna Kwiecień.

- Bo Niemcy przez szereg lat budowali sojusz Berlin - Moskwa. I wydaje mi się, że na to wskazują dokumenty, że Warszawa też budowała taki sojusz - podsumowała poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:30 PR24 2022_11_29-17-44-34.mp3 Anna Kwiecień o pomyśle utworzenia komisji weryfikacyjnej (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Anna Kwiecień (PiS)
Data emisji: 29.11.2022
Godzina emisji: 17.45

bartos/kor

Zobacz także

Zobacz także