more_horiz

Akcja #PytaniaDoTuska. Tułajew: program PO oparty jest na kłamstwie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 17:25
 - W ramach akcji #PytaniaDoTuska chcemy przypomnieć Polakom, jak wyglądały rządy PO-PSL, gdy premierem był Donald Tusk. Pytamy również o kwestię przyjęcia przez Polskę euro i wiek emerytalny. Platforma kolejny raz chce na ten temat dyskutować. Widać, że zaczyna się krystalizować jej program wyborczy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Sylwester Tułajew.
Sylwester Tułajew
Sylwester TułajewFoto: PR/MR
Dlaczego kierowany przez Donalda Tuszka rząd PO-PSL umorzył dług Gazpromowi, dlaczego chciał sprzedać Rosjanom rafinerię Możejki czy dlaczego likwidował jednostki WP na wschodzie? To tylko niektóre z pytań zadanych w piątek przez europosłów PiS Tomasza Porębę i Jacka Saryusza-Wolskiego. Zaprezentowali 10 pytań do szefa PO, w latach 2007-2014 premiera rządu PO-PSL, Donalda Tuska.
Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że politycy PiS próbowali dziś dostać się do biur poselskich polityków PO w Lublinie. - Niestety zastaliśmy zamknięte drzwi. Chcieliśmy zadać kluczowe pytania dotyczące polityki zagranicznej i energetyki. W ramach akcji #PytaniaDoTuska chcemy przypomnieć Polakom, jak wyglądały rządy PO-PSL, gdy premierem był Donald Tusk. Pytamy również o kwestię przyjęcia przez Polskę waluty euro i wiek emerytalny. Platforma kolejny raz chce na ten temat dyskutować. Widać, że zaczyna się krystalizować jej program wyborczy - powiedział Sylwester Tułajew. 
- Jeden z liderów PO Grzegorz Schetyna stwierdził, że jego partia nie podnosiła wieku emerytalnego. Tymczasem wszyscy wiemy, że wiek emerytalny został podniesiony w 2012 roku i zdecydowała o tym Platforma Obywatelska. PO buduje swój program na kłamstwie. Chcemy pokazać różnicę pomiędzy rządami PO i PiS - dodał. 
Pytania dotyczą też kwestii bezpieczeństwa. - Dlaczego Donald Tusk rozbrajał Polskę i likwidował jednostki wojskowe? Tak było m.in. w Lublinie w 2011 roku. Najwyraźniej Tuskowi nie zależało na bezpieczeństwie. Dopiero PiS zwiększyło liczebność armii. PO narażała nas na zagrożenie zewnętrzne, ale też wewnętrzne. Za czasów PO likwidowane były też posterunki policji - przypomniał poseł PiS.       
Posłuchaj
12:35 PR24 2023_01_20-16-36-00.mp3 Sylwester Tułajew gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)
 
10 pytań do Donalda Tuska
  • Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?
  • Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku, całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać grupę Lotos Rosjanom?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania Wojska Polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej, czyli 2 proc. PKB, w latach 2008-2013? 
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów, narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?
  • Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Sylwester Tułajew (PiS)

Data emisji: 20.01.2023

Godzina emisji: 16.35

PR24/jt/kor

Zobacz także

Zobacz także