more_horiz

Hołownia przeciw nowelizacji ustawy o SN. Poseł PO: chciał zyskać sympatię wyborców, stało się odwrotnie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 18:26
- Mnie ta decyzja rozczarowała. Myślę, że to błąd pana Hołowni. On natomiast uważał, że dzięki temu zyska sympatię wielu wyborców. Ale jak pokazują sondaże, stało się zupełnie odwrotnie - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PO Krzysztof Piątkowski.
Szymon Hołownia razem z politykami swojej formacji
Szymon Hołownia razem z politykami swojej formacji Foto: PAP / Piotr Nowak

Klub Polska 2050 głosował w Sejmie przeciwko nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym - inaczej niż Platforma Obywatelska, której posłowie wstrzymali się od głosu

- Mnie ta decyzja rozczarowała. Uważam, że to błąd pana Hołowni. On natomiast uważał, że dzięki temu zyska sympatię wielu wyborców. Ale jak pokazują sondaże, stało się zupełnie odwrotnie. Oczywiście to jest odrębna partia, nie mamy żadnej umowy z tą formacją. Jestem przekonany, że to nie przekreśla dobrej współpracy w przyszłości. Łączy nas bardzo wiele - podkreślił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Piątkowski. 

Jak zaznaczył, Platforma Obywatelska "na razie nie tworzy wspólnego rządu" z ugrupowaniem Szymona Hołowni. - Nie obrażamy się na to, że lider tej formacji - być może przyszły parlamentarzysta - wraz ze swoimi kolegami zajmuje inne stanowisko - powiedział poseł PO. 

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym to jeden z kamieni milowych, który do wypełnienia wskazała Polsce Komisja Europejska - jako warunek wypłaty środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:37 PR24 2023_02_01-17-35-42.mp3 Krzysztof Piątkowski o współpracy z Polską 2050 (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Krzysztof Piątkowski (PO) 

Data emisji: 1.02.2023

Godzina emisji: 17.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także