more_horiz

Hanna Gill-Piątek: jedynym wariantem jest jedna lista opozycji

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 17:20
- Badania pokazują, że jedynym wariantem, żeby opozycja wzięła odpowiedzialność za Polskę i pokonała PiS, jest jedna lista wyborcza - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł niezależna Hanna Gill-Piątek.
Hanna Gill-Piątek
Hanna Gill-PiątekFoto: PR24/TB

Wśród najważniejszych postulatów Donalda Tuska i Koalicji Obywatelskiej było utworzenie wspólnej listy wyborczej w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wszystko jednak wskazuje na to, że taka lista nie powstanie. Władysław Teofil Bartoszewski zapowiedział w Polskim Radiu 24, że po Świętach Wielkanocnych powstanie koalicja PSL - Polska 2050. 

Hanna Gill-Piątek opuściła niedawno szeregi ugrupowania Szymona Hołowni. - Bycie w bloku konserwatywnym jest niezgodne z moimi poglądami. Deklarowałam swoim wyborcom głosowania progresywne światopoglądowo - tłumaczyła.

Przyznała też, że rozumie, dlaczego opozycja w Polsce nie potrafi się porozumieć. - Wciąż mam nadzieję, że opozycja pójdzie do wyborów z jedną listą. Przynajmniej takim blokiem, który jest w stanie wygrać z PiS. Pejzaż polityczny trochę się zmienił. Polska 2050 nie ma już wysokich notowań, to już niestety przeszłość. W koalicji z PSL osiąga maksymalnie do 14 proc. Badania pokazują, że jedynym wariantem, żeby opozycja wzięła odpowiedzialność za Polskę i pokonała PiS, jest wariant jednej listy - podkreśliła Gill-Piątek.


Posłuchaj
12:36 PR24 2023_03_30-16-35-24.mp3 Hanna Gill-Piątek gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się jesienią. 

 

Więcej w nagraniu. 

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Hanna Gill-Piątek 

Data emisji: 30.03.2023

Godzina: 16.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także