more_horiz

Kampania wyborcza PO. Wiceszef MSWiA: Tusk chce jednej listy tylko po to, by być premierem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 17:27
- Tusk miał być jeźdźcem na białym koniu, ale sondaże, które robi przyjazna opozycji prasa, pokazują, że nie jest on liderem. Dąży do jednej listy wyborczej, ale tylko po to, żeby być premierem - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA. 
Maciej Wąsik
Maciej WąsikFoto: PR24

Choć oficjalnie kampania wyborcza jeszcze nie wystartowała, politycy już organizują spotkania z Polakami i przekonują do poparcia swoich formacji. W różnych miejscach naszego kraju pojawiają się zarówno przedstawiciele obozu rządzącego, jak i opozycji. Spotkania z mieszkańcami odbywa między innymi lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Gość PR24 zwrócił uwagę na sondaże, które pojawiają się w sprzyjających ugrupowaniom opozycyjnym mediach.

"Nie jest liderem"

- Donald Tusk miał być jeźdźcem na białym koniu. Ale sondaże, które robi przyjazna opozycji prasa, pokazują, że nie jest on liderem. Dąży do jednej listy, ale tylko po to, żeby być premierem. Według mnie jedna lista ma właśnie zapewnić premierostwo Donaldowi Tuskowi. Ma być on w zamierzeniu liderem zwycięskiej listy - powiedział Maciej Wąsik. 

Jak zaznaczył, "wydaje się, że Polacy ufają przede wszystkim Prawu i Sprawiedliwości, nawet po prawie ośmiu latach rządów". 

- Dzisiaj jeden z niezbyt przychylnych nam socjologów stwierdził, że po 7,5 roku rządzenia mamy poparcie na poziomie tego z 2015 roku - kiedy Polacy zdecydowali, że dochodzimy do władzy. To bardzo wysokie poparcie. To znaczy, że Polacy dobrze oceniają ten rząd. Natomiast gdyby zadecydowali inaczej w tegorocznych wyborach, to trzeba zwrócić uwagę, że Tuskowi zależy na tym, żeby być premierem, a chętnych do trzymania buławy jest chyba więcej - podsumował wiceminister. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:50 PR24 2023_03_22-16-35-47.mp3 Maciej Wąsik o kampanii wyborczej PO (Rozmowa PR24) 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Maciej Wąsik (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji)
Data emisji: 22.03.2023
Godzina emisji: 16.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także