more_horiz

Dariusz Stefaniuk: PSL i PO poświęciły pół Polski w imię resetu z Rosją i umowy z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 19:00
- Bardzo dobrze, że pan minister Błaszczak pokazał te dokumenty. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć o tak ważnych kwestiach - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk, komentując pokazanie przez MON dokumentów związanych ze strategią obrony Polski w czasach PO-PSL. Likwidację jednostek wojskowych przez rządy Donalda Tuska nazwał w tym kontekście "zostawianiem nas bezbronnymi".

- Z dokumentów opublikowanych przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka wynika, że strategia obrony była na Wiśle, czego wcześniej wielokrotnie wypierali się politycy opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk, komentując dokumenty pokazane przez MON.

W niedzielę minister obrony Mariusz Błaszczak opublikował spot, w którym pokazał dokumenty dotyczące planów obrony Polski zakładające, że wschodnia część Polski nie będzie w stanie się obronić w razie ewentualnej agresji ze wschodu. 

"Poświęcili Lubelszczyznę w imię resetu z Rosją". Poseł PiS krytykuje plany obrony Polski wg PO

W ocenie Dariusza Stefaniuka, ujawnione przez rząd dokumenty wskazują, że rząd PO chciał "połowę Polski oddać ruskim" i "połowię ludzi oddać w niewolę". - To jest skandal, oni nie powinni ani jednego głosu dostać po tej stronie Wisły - stwierdził.

Cała opozycja, czyli PSL, wspólnie z PO, którzy rządzili, poświęcili nas wszystkich - mnie, moją rodzinę, znajomych, całą Lubelszczyznę, białostockie i podkarpackie, w imię swojej doktryny likwidacji jednostek wojskowych, w imię resetu z Rosją, w imię umowy z Putinem, że "teraz nie chcemy tarczy antyrakietowej" - grzmiał gość "Rozmowy PR24".

Czytaj także w TVP.Info: Jarosław Kaczyński: Plany Tuska to skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską

MON pokazał plany obrony Polski na Wiśle. Stefaniuk: nie bądźmy dziećmi, Putin dawno o tym wiedział

W ocenie posła PiS, przekonywanie, że Mariusz Błaszczak nie miał prawa ujawniać dokumentów dot. strategii obrony Polski, to "beczenie frustrata". - Pan Klich się pod tym podpisał, generałowie, a posłowie opozycji, widząc te dokumenty, wypierają fakty na myśl swoich tez, bo nie mogą uwierzyć, że byli tak beznadziejni, jeśli chodzi o ochronę i bezpieczeństwo - ocenił.

Czytaj także w I.pl: Nie tylko obrona na linii Wisły. Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz: Likwidacja jednostek wojskowych na wschód też czemuś miała służyć

Jego zdaniem "bardzo dobrze się stało, że pan minister Błaszczak pokazał te dokumenty". - Społeczeństwo ma prawo wiedzieć o tak ważnych kwestiach. Opowieść o tym, że to jakieś "ujawnione" kwestie... Nie bądźmy dziećmi, Putin dawno o tym wiedział, całe NATO o tym wiedziało, bo to było jawne, jeśli chodzi o dokument NATO-wski, że Polska w dwa tygodnie zostanie przejęta - zaznaczył.

Jak mówił, w tym kontekście, likwidowanie jednostek wojskowych to "zostawienie nas bezbronnych".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:48 Dariusz-Stefaniuk---PR24_mp3 2023_09_18-17-35-52.mp3 Dariusz Stefaniuk: politycy opozycji nie powinni dostać ani jednego głosu na wschód od Wisły ("Rozmowa PR24")

Czytaj także w PAP.pl: Gen. Samol: Rosja i Białoruś przeprowadzały kontrole polskich dywizji

[ZOBACZ TAKŻE] Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz gościem Polskiego Radia:

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Dariusz Stefaniuk (poseł PiS)

Data emisji: 18.09.2023

Godzina emisji: 17.35


Polskie Radio 24/mbl

Zobacz także

Zobacz także