Rządy Pieniądza o malejącym bezrobociu i patologiach śmieciowego biznesu

Gośćmi audycji Rządy Pieniądza na antenie Polskiego Radia 24 - byli Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium oraz Roman Przasnyski z Avivy, z którymi rozmawiała Anna Grabowska.

2018-06-26, 11:03

Rządy Pieniądza o malejącym bezrobociu i patologiach śmieciowego biznesu
Seria pożarów na wysypiskach śmieci i składowiskach odpadów w Polsce - spowodowała wzrost zainteresowania branżą śmieciową i wymusiła nowe rozwiązania prawne w tym zakresie. . Foto: PIXABAY

Posłuchaj

Malejące bezrobocie i patologie śmieciowego biznesu - te tematy zdominowały audycję Rządy Pieniądza na antenie Polskiego Radia 24, której gośćmi byli: Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium oraz Roman Przasnyski z Avivy. Rozmowę prowadziła Anna Grabowska. (Cz.1)
+
Dodaj do playlisty

Komentowano m.in. ostatnie dane dotyczące bezrobocia w maju, które wyniosło 6,1 proc. Rozmówcy zwracali uwagę na to, że są w Polsce takie regiony, gdzie bezrobocie jest nadal dwucyfrowe, nawet 24 procentowe (Szydłowiec). Generalnie jednak coraz bardziej nasila się w kraju problem ze znalezieniem pracowników, co zgłasza wiele firm, zwłaszcza z branży budowlanej.

Praca się nie opłaca?

Zwrócono również uwagę, że w uboższych rodzinach z dwójką i więcej dzieci, do poszukiwania pracy mogą zniechęcać np. świadczenia socjalne, które sprawiają, że podejmowanie pracy się nie opłaca, gdyż może spowodować wstrzymanie tychże świadczeń. Do tego - jak mówiono - wielu Polaków woli jechać za pracą za granicę niż szukać jej w kraju.

Śmieciowe patologie

Kolejnym tematem były planowane przez rząd zmiany w ustawie o odpadach. Plaga pożarów pożarów, które w ostatnich tygodniach mnożą się na różnego rodzaju składowiskach odpadów zwróciła uwagę na patologie dotykające rodzimą branżę śmieciową.

Rozmawiano m.in. o opłacalności w Polsce biznesu śmieciowego, który wymaga - zdaniem rozmówców - dodatkowych uregulowań, gdyż firmy śmieciowe dążą wszelkimi sposobami do minimalizowania nakładów ponoszonych na utylizację i spalanie śmieci.

REKLAMA

Anna Grabowska, ak, NRG




 


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej