X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Rządy Pieniądza": czy wskaźnik PMI mówi prawdę o polskiej gospodarce?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 13:10
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 byli Piotr Palutkiewicz ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Maciej Wośko z Gazety Bankowej. Jednym z tematów rozmowy był ostatni odczyt wskaźnika PMI dla polskiego przemysłu, który wyniósł 48,8 pkt.
Audio
  • Na aktualne tematy gospodarcze rozmawiali goście audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 - Piotr Palutkiewicz ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Maciej Wośko z Gazety Bankowej. Debatę prowadziła Anna Grabowska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Zapp2Photo

Zdaniem Macieja Wośko - wskaźnik ten coraz częściej i coraz mocniej rozjeżdża się z rzeczywistością, choć jest badaniem na które wszyscy zwracamy uwagę.

Jak dodał - jeszcze 4 lata temu na podstawie tego wskaźnika można było przewidzieć "czego można się spodziewać". Jego zdaniem wskaźnik PMI ewidentnie traci na znaczeniu.

Według Piotra Palutkiewicza - należy zobrazować, jaka jest metodologia wskaźnika PMI. Zauważył, że do menedżerów wysyłane są ankiety i to oni ekspercko i subiektywnie oceniają "jak w najbliższym czasie będzie się kształtowała koniunktura w gospodarce".

Dodał, że faktycznie jest dużo sygnałów, które powinny prowadzić do niepokoju pomimo, że mamy tak dobre wskaźniki gospodarcze. te obawy - zdaniem eksperta - to m.in. brexit i konflikt handlowy Stany Zjednoczone-Chiny.

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak