X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza" Eksperci o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 11:04
Dziś wchodzą w życie Pracownicze Plany Kapitałowe - nowy system oszczędzania na jesień życia. Najpierw zostaną one uruchomione w dużych firmach, zatrudniających ponad 250 osób, później PPK pojawią się także w mniejszych przedsiębiorstwach. 
Audio
Nowa krótkoterminowa obligacja, może cieszyć się sporym zainteresowaniem.
Nowa krótkoterminowa obligacja, może cieszyć się sporym zainteresowaniem.Foto: Nattapol Sritongcom/Shutterstock.com

Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego mówił, że choć nie jest "fanem" systemu ubezpieczeń społecznych, to PPK same w sobie są dużym postępem, przede wszystkim ze względu na to, że Polacy staną się trwale właścicielami zgromadzonych przez siebie środków. 

- Trzymam za PPK kciuki, bo to jest krok we właściwym kierunków. Mam nadzieję, że w następnej kandencji pojawią się przymiarki do reformy całego systemu emerytalnego - podkreślił Marcin Roszkowski.

Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwrócił uwagę, że PPK nie są elementem systemu emerytalnego, tylko są systemem długookresowego oszczędzania. Jak dodał, również dzięki takim programom jak Rodzina 500 Plus i rosnącym płacom Polacy sami z siebie zaczynają więcej oszczedzać, a PPK będą ich do tego jeszcze dodatkowo zachęcać. Z drugiej strony - wskazywał - program może być też zachętą dla pracodawców do zatrudniania osób w wieku 55+, w zamian za rezygnację z udziału w PPK i benefity - bo, jak zaznaczył Piotr Arak, udział pracowników w programie zawsze będzie kosztem dla pracodawcy.

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz więcej na temat: Pracownicze Plany Kapitałowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od 1 lipca ruszają PPK, dodatkowy system oszczędzania na emeryturę. Zobacz, jak będzie działać

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 11:26
Od 1 lipca rusza nowy system oszczędzania na emeryturę – na początek największe firmy zatrudniające powyżej 250 osób, zaczną stosować przepisy ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzisiaj w największych firmach ruszają PPK - dodatkowy system oszczędzania na emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 07:25
Od dziś firmy, które zatrudniają ponad 250 osób, zaczynają stosować przepisy ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. Wiceprezes PFR Bartosz Marczuk przypomina, że na uruchomienie PPK w swoich przedsiębiorstwach pracodawcy mają czas do listopada. 
rozwiń zwiń