X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rządy Pieniądza". Czy program "Mój Prąd" odciąży krajową energetykę?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 09:40
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 byli Rafał Sadoch analityk biura maklerskiego mBanku oraz Daniel Rząsa red. naczelny serwisu 300gospodarka. Jednym z tematów debaty było dofinansowanie w ramach programu "Mój prąd" (nabór wniosków ruszy we wrzesniu), które wyniesie jednorazowo do 5 tys. złotych do mikroinstalacji fotowoltaicznych.
Audio
  • Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 - byli Rafał Sadoch analityk biura maklerskiego mBanku oraz Daniel Rząsa red. naczelny serwisu 300gospodarka. Komentowano główne wydarzenie z dziedziny gospodarki i finansów.
Program Mój Prąd ma pomóc w produkcji energii elektrycznej na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.
Program "Mój Prąd" ma pomóc w produkcji energii elektrycznej na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.Foto: Pixabay

Jak komentował Rafał Sadoch - fotowoltaika, czyli małe instalacje przydomowe w przypadku polskiej gospodarki to "dość dobre rozwiązanie, które w dużym stopniu pozwoli zaspokoić bieżące potrzeby gospodarstw domowych na comiesięczne zużycie prądu".

Zdaniem Daniela Rząsy - aby skorzystać z tego programu i tak trzeba wyłożyć większość pieniędzy z własnej kieszeni, a jak pokazują statystyki - oszczędności Polaków są dość niskie. Dlatego - jak dodał - może warto się też zastanowić nad jakimiś dodatkowymi niskooprecontowanymi pożyczkami na ten cel.

Zdaniem gościa, z punktu widzenia przyszłości polskiej energetyki a także walki ze zmianami klimatycznymi rozproszenie produkcji energii elektrycznej w czym pomóc ma program "Mój Prąd" jest bardzo ważne.

Justyna Golonko, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak