X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Będą kolejne taśmy. Donald Tusk ma się czego bać?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 17:49
– Donald Tusk może być jedną z osób, które drżą przed publikacją kolejnych nagrań – powiedział Piotr Pałka z portalu rebelya.pl. Skomentował w ten sposób opublikowanie nowych rozmów z restauracji "Sowa & Przyjaciele", gdzie w prywatnych i bulwersujących rozmowach nagrani zostali członkowie rządu premiera Donalda Tuska. Do tematu odniósł się w Polskim Radiu 24 również Roman Mańka z Fundacji Fibre.
Audio
  • 10.06.17 Piotr Pałka: „ Ks. Kazimierz Sowa pełnił funkcję łącznika środowiska PO (…)”.
Przed trzema laty w prywatnych i bulwersujących rozmowach nagrani zostali członkowie rządu premiera Donalda Tuska.
Przed trzema laty w prywatnych i bulwersujących rozmowach nagrani zostali członkowie rządu premiera Donalda Tuska. Foto: flickr/Kancelaria Premiera

Tym razem, w opublikowanych w piątek przez TVP Info nagraniach, brali udział ówcześni: minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński, rzecznik rządu Paweł Graś, szef BOR generał Marian Janicki, przedsiębiorca Jerzy Mazgaj i ksiądz Kazimierz Sowa. Rozmowy dotyczyły, m.in. obsady stanowisk w spółkach skarbu państwa, a także polityki w stosunku do mediów i Kościoła.

– To właśnie wątek kościelny jest czymś nowym, czego nie słyszeliśmy przy poprzednio opublikowanych nagraniach. Teraz, podobnie jak wcześniej, z rozmów wyłania się obraz III Rzeczypospolitej, jako kraju pożeranego przez korupcję, klientelizm oraz sieć prywatnych interesów. Warto zwrócić uwagę, że osoby, które można usłyszeć, posługują się grypsem, co znaczy, że mają coś do ukrycia – powiedział Roman Mańka.

Piotr Pałka podkreślił, że opublikowane nagrania są dowodem na to, że istnieją jeszcze kolejne taśmy. Obserwatorzy polskiej sceny politycznej zwracali uwagę, że jest kilkaset godzin nagrań. Do tej pory opinia publiczna poznała jedynie niewielki ich procent.

– Spodziewam się, że wypłyną taśmy z nagraniami rozmów ludzi, którzy mieli lub wciąż mają dużo większą wiedzę i wpływ na krajową scenę polityczną. Mam tu na myśli chociażby byłego premiera. Podobno dwukrotnie zostały zarejestrowane jego rozmowy z Janem Kulczykiem. Wiadomo, że Donald Tusk planuje powrót do krajowej polityki, w czym mogą mu jednak w znacznym stopniu przeszkodzić nieznane nam jeszcze nagrania – dodał publicysta.

W sobotę TVP Info opublikowała nowe nagrania z restauracji "Sowa & Przyjaciele". Podobnie jak na taśmach ujawnionych w piątek, jednym z głównych bohaterów jest ksiądz Kazimierz Sowa. W podsłuchanej rozmowie ksiądz Kazimierz Sowa dzieli hierarchów kościelnych na dwie grupy - przychylnych i nieprzychylnych ówczesnej władzy. W tej pierwszej grupie, jego zdaniem, mają znajdować się arcybiskup Wojciech Polak oraz kardynał Kazimierz Nycz, w drugiej - biskup Kazimierz Ryczan i arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Wśród wątków poruszonych przez księdza Kazimierza Sowę są też rozliczenia związane z budową Świątyni Opatrzności Bożej.

Polskie Radio 24/db

_____________________

Data emisji: 10.06.2017

Godzina emisji: 16:34

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulisy spraw Rywina i Gudzowatego. Afery taśmowe, które wstrząsnęły polską polityką

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 22:40
W ostatnich latach polska scena polityczna zmieniała się również pod wpływem nagrań rozmów prominentnych polityków, dziennikarzy i ludzi biznesu. W audycji Kulisy Spraw Paweł Siennicki, dziennikarz Polski The Times, współautor książki "Towarzystwo Lwa Rywina", mówił o najważniejszych aferach taśmowych, które wstrząsały rodzimym życiem publicznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa. "Ksiądz Sowa jako doradca polityczny PO"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:44
Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz chce powołania komisji śledczej po opublikowaniu w TVP Info kolejnych nagrań z podsłuchu restauracji "Sowa & Przyjaciele". Na nagraniu słychać rozmowę, w której - według Sakiewicza - jest m.in. mowa o "zniszczeniu" jego gazety. O ujawnionych taśmach mówili w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny) i Paweł Lisicki (redaktor naczelny Do Rzeczy), Michał Rachoń (TVP Info), Marcin Makowski (Wirtualna Polska, Do Rzeczy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Krupka: ksiądz Sowa szkodzi wizerunkowi Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 16:45
- Donald Tusk nigdy nie odniósł się do afery taśmowej w sposób właściwy. Powołał komisję, na której czele stanął Bartłomiej Sienkiewicz, jeden z bohaterów taśm. To pokazuje stosunek PO do afer – zamieść pod dywan i usunąć, by nie pisały o tym media. Państwo polskie za rządów PO było tylko i wyłącznie teoretyczne - powiedziała w audycji Rozmowa PR24 posłanka PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe nagrania w aferze taśmowej. Gargas: powinna powstać komisja śledcza

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 22:44
Publikacja kolejnych fragmentów nagrań polityków Platformy Obywatelskiej z warszawskiej restauracji "Sowa & Przyjaciele", a także podpisanie memorandum o norweskim gazie dla Polski. To główne tematy, które poruszaliśmy na antenie Polskiego Radia 24 w Podsumowaniu Dnia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taśmy prawdy. "To za mało na komisję śledczą"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 12:15
TVP Info wyemitowała fragmenty nagrań polityków Platformy Obywatelskiej z warszawskiej restauracji "Sowa & Przyjaciele". Jak podano – pochodzą one z początku 2014 roku. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", Tomasz Sakiewicz, uważa, że w tej sprawie powinna zostać powołana komisja sejmowa śledcza. W Podsumowaniu Tygodnia komentarz Adama Buły z Polski The Times i Gabriela Kayzera, publicysty.
rozwiń zwiń