X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicysta: Gruntowana zmiana propozycji prezydenta może skutkować kolejnym wetem

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 12:15
Gościem Polskiego Radia 24 był Karol Gac z „DoRzeczy.pl”. Publicysta na naszej antenie komentował wywiad, jakiego Jarosław Kaczyński udzielił „Gazecie Polskiej”. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił w nim m.in. o reformie wymiaru sprawiedliwości.
Audio
  • 4.10.17 Publicysta: Gruntowana zmiana propozycji prezydenta może skutkować kolejnym wetem
Krajowa Rada Sądownictwa przedstawiła prezydentowi kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego.
Krajowa Rada Sądownictwa przedstawiła prezydentowi kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego.Foto: Public domain/Wikimedia Commons

Jarosław Kaczyński powiedział, że jego środowisko zrobi wszystko, by utrzymać jedność, ale w granicach zdrowego rozsądku. – Nie możemy i nie zgodzimy się na zmiany pozorne, szczególnie w sferach, w których zmiany są możliwe bardzo rzadko. A wymiar sprawiedliwości jest właśnie taką sferą – mówił prezes PiS.

Zdaniem Karola Gaca, słowa Jarosława Kaczyńskiego nie oznaczają jednak, że partia rządząca będzie dążyła do akceptacji przez głowę państwa pierwotnych propozycji zmieniających sądownictwo. – Zarówno PiS, jak i sam prezes Kaczyński, zdają sobie sprawę, że gruntowana zmiana propozycji prezydenta może skutkować kolejnym wetem Andrzeja Dudy. To byłoby bardzo źle odebrane przez społeczeństwo – oceniał publicysta. – Coś takiego kompromitowałoby zarówno prezydenta, jak Prawo i Sprawiedliwość – dodawał gość PR24.

W opinii Karola Gaca, należy raczej spodziewać się drobnej korekty. – Propozycja PiS ma być wypośrodkowana, o czym mówi nie tylko prezes Kaczyński, ale także Ryszard Terlecki. Tak, by nie dopuścić do kolejnego zawetowania projektów. To świadczy o tym, że strony będą szukać porozumienia – pointował komentator.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/IAR

____________________ 

Data emisji: 4.10.17

Godzina emisji 11.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS: Sądzę, że prędzej czy później dojdziemy do porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 22:05
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. - Droga do porozumienia jest otwarta, nie wydaje się, żeby była specjalnie trudna do przebycia – mówił po spotkaniu Jarosław Kaczyński. - Prezes PiS przedstawił prezydentowi postulaty PiS dotyczące ustaw o sądownictwie - powiedział zx kolei rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. O spotkaniu prezydenta z prezesem PiS mówił w audycji Północ-Południe dr Jacek Sokołowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarze do propozycji prezydenta. „Reforma sądownictwa została wstrzymana”

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 09:51
Po poniedziałkowych konsultacjach z przedstawicielami klubów parlamentarnych - wszystkich z wyjątkiem PO - prezydent poinformował, że nie ma zgody na zmianę konstytucji związaną z jego propozycją ws. wyboru członków KRS. Andrzej Duda zaproponował, by w przypadku, gdy nie uda się w Sejmie wybrać składu KRS większością 3/5 głosów, w kolejnym etapie każdy poseł mógł głosować tylko na jednego kandydata. O propozycjach prezydenta mówili w audycji Debata Poranka prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska Codziennie”) i Magdalena Piejko (Telewizja Republika).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: Publicyści o projektach zmian w KRS i SN

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 09:21
Gośćmi Debaty Poranka byli Ryszard Gromadzki z Telewizji Republika i Michał Wróblewski z Faktu. Publicyści na naszej antenie komentowali prezydenckie propozycje dotyczące zmian w sądownictwie. Andrzej Duda w poniedziałek zaprezentował swoje projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert ds. wizerunku o reformie sądownictwa: Opozycja powinna przygotować własne projekty

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 12:05
– Nawet kontrowersyjne próby reform są dla poszczególnych środowisk politycznych lepsze, niż brak jakiegokolwiek działania – oceniał w Polskim Radiu 24 Andrzej Pomarański. Ekspert ds. wizerunku na naszej antenie odniósł się w ten sposób do konfliktu politycznego dotyczącego zmian w systemie sądownictwa.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądów. Sędzia Waldemar Żurek z KRS o sytuacji w sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 08:25
- Gdy zostanie złamana konstytucja i przetrącony kręgosłup sądów, sądy staną się łupem polityków - dzisiaj PiS-u, jutro być może PO. Nie o to chodzi – powiedział w audycji 24 Pytania rzecznik Krajowe Rady Sądownictwa sędzia Waldemar Żurek. Gość mówił także o działaniu sądów w Polsce.
rozwiń zwiń