more_horiz

Dr Jerzy Targalski: powinniśmy opracować strategię uzyskania reparacji

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:51
Przedstawiciele Niemiec poinformowali, że reparacje wojenne to sprawa zamknięta. Przyznali, że Niemcy popełnili straszne zbrodnie, ale dodali, że o reparacjach nie ma mowy. – Mogą sobie gadać – stwierdził w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Audio
  • 14.11.17 Jerzy Targalski o reparacjach wojennych od Niemiec
Dr Jerzy Targalski
Dr Jerzy TargalskiFoto: PR24

- Niemcy mogą sobie gadać. My powinniśmy opracować i realizować strategię uzyskania tych reparacji. Nie prosząc – tłumaczył dr Targalski. Dodał, że „sprawy prawne są drugorzędne”, a najważniejsza jest polityka informacyjna.

Jego zdaniem, „musimy pokazać całemu światu, że Niemcy dokonali strasznych zbrodni i zniszczeń w Polsce” i wówczas „Niemcy będą miały do wyboru albo zapłacić, albo będą musiały stawić czoło kampanii”.

Trzeba powiedzieć wprost - chodzi o kampanię informacyjną na temat zbrodni niemieckich i na temat II Wojny Światowej, o kampanię na forum narodowym. Tu trzeba uderzyć, by uniemożliwić Niemcom uchodzenie za świętych – wyjaśnił gość.

Opisał także jak proponowana przez niego kampania powinna wyglądać. - Muszą być artykuły, działalność na forach internetowych, filmy, książki, filmy dokumentalne. Trzeba uderzyć na wszystkich kierunkach – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 14.11.17

Godzina emisji: 6:45

Zobacz także

Zobacz także