X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

„Aktorki – Odkrycia”. Rozmowy z polskimi aktorkami

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 18:45
„Aktorki. Odkrycia” to zbiór opowieści o kluczowych momentach w życiu polskich aktorek, które opowiedziały o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach, swoim życiu i wydarzeniach, „od których wszystko się zaczęło”. Rozmawiał z nimi Łukasz Maciejewski. O swojej książce opowiadał w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 3.12.17 Łukasz Maciejewski o swojej książce poświęconej polskim aktorkom „Aktorki – Odkrycia”
Aktorki. Odkrycia - spotkanie z autorem i bohaterkami książki.
Aktorki. Odkrycia - spotkanie z autorem i bohaterkami książki.Foto: facebook.com/pg/WydawnictwoZnak

Życie aktorów jest podobne do naszego, ale wszystko w nim wydaje się intensywniejsze. Radości i splendor większe, stres i lęk przed porażką silniejsze, a los jeszcze bardziej kapryśny.

Łukasz Maciejewski poświęcił aktorkom już trzecią książkę. - Wyszła trylogia i kronika aktorstwa od najstarszych bohaterek, które wypełniały I tom. Spotkałem się wówczas m.in. z Niną Andrycz, Ireną Kwiatkowską, Danutą Szaflarską – mówił gość.

Dodał, że hasłem III tomu jest „szczęście”. - Prawie każda z pań o nim mówi. Mówi, że starała się, ale bez szczęścia niczego by nie było. Częstotliwość pojawiania się tego, ile zawdzięczają szczęściu, daje wiele do myślenia – wyjaśnił Maciejewski.

Dodał, że nie są to wywiady, ale eseje. - Gdzieś przeczytałem, że jest to „portret słowem napisany” – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Luiza Bebłot.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 3.12.17

Godzina emisji: 16:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Małgorzata Braunek

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 11:51
Po długiej walce z chorobą w wieku 67 lat zmarła Małgorzata Braunek. Aktorka zagrała w przeszło 20 filmach. Była jedną z najbardziej znanych polskich artystek przełomu lat 60. i 70. ubiegłego wieku, a sławę przyniosła jej rola Oleńki Billewiczówny w „Potopie” Jerzego Hoffmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Żółkowska i Łukasz Maciejewski o książce „Aktorki. Portrety”

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 12:55
W Polskim Radiu 24 gościli Łukasz Maciejewski, autor książki „Aktorki. Portrety” i aktorka Joanna Żółkowska. Tematem rozmowy była właśnie książka Maciejewskiego, a także historie aktorek w niej zawartych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alina Janowska nie żyje. "Była legendą polskiego kina"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 16:40
Zmarła aktorka filmowa i telewizyjna Alina Janowska - poinformował IAR prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz. Miała 94 lata. Artystka urodziła się w Warszawie w 1923 roku w Warszawie. Wystąpiła w znanych filmach z lat 40. "Zakazane piosenki" i "Skarb". Później grała między innymi w serialach "Wojna domowa", "Podróż za jeden uśmiech", "Czterdziestolatek", a ostatnio w "Złotopolskich". Aktorkę wspominał w PR24 Łukasz Maciejewski - krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie film dokumentalny o Maryli Rodowicz

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 07:30
Reżyserka Alicja Albrecht, w audycji Joanny Sławińskiej Trendy Kultury w Polskim Radiu 24, pierwszy raz opowiedziała o planowanym dokumencie. Jak zaznaczyła, uzyskała właśnie zgodę Marli Rodowicz na realizację jej filmowego portretu.
rozwiń zwiń