X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Katastrofa smoleńska. Wspomnienie o Januszu Kurtyce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 10:19
– Był człowiekiem prawym – tak o Januszu Kurtyce, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej, mówiła w Polskim Radiu 24 Zuzanna Kurtyka, wdowa po ówczesnym prezesie Instytutu Pamięci Narodowej.
Audio
  • 10.04.18 Katastrofa smoleńska. Wspomnienie o Januszu Kurtyce
Warszawa Konferencja prasowa prezesa IPN Janusza Kurtyki poświęcona działaniom IPN w związku z 70 rocznica Zbrodni Katyńskiej, Warszawa 06.04.2010
Warszawa Konferencja prasowa prezesa IPN Janusza Kurtyki poświęcona działaniom IPN w związku z 70 rocznica Zbrodni Katyńskiej, Warszawa 06.04.2010 Foto: JACEK WASZKIEWICZ/REPORTER

Jak wspominała na naszej antenie Zuzanna Kurtyka, jej mąż zawsze kierował się uczciwością. – W każdym aspekcie. Zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, w pracy dla Polski, w kontaktach z ludźmi, był człowiekiem prawym – podkreślała. – Ta jego prawość sprawiała, że z jednej strony miał rzeszę oddanych sobie ludzi, a z drugiej ta cecha wzbudzała niechęć. Ludzie nie lubią bowiem patrzeć na takie osoby, bo wtedy widzą siebie bardziej wyraziście, widzą swoje negatywne cechy – wskazywała.

Zuzanna Kurtyka w Polskim Radiu 24 podzieliła się również swoimi wspomnieniami z 10 kwietnia 2010 roku. – To miał być zwykły dzień (…). Janusz miał wrócić wieczorem do Krakowa. Mieliśmy zaplanowaną niedzielę. A ta sobota okazała się być najbardziej tragicznym dniem w moim życiu – powiedziała wdowa po Januszu Kurtyce.

W całej rozmowie Izabeli Kozłowskiej z Zuzanną Kurtyką również m.in. o wątpliwościach dotyczących wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, a także identyfikacji ciał ofiar.

Polskie Radio 24/zz

____________________ 

Data emisji: 10.04.18

Godzina emisji: 10.15

 

 

Czytaj także

„Była szansa, że instytucje UE pomogą Polsce w prowadzeniu śledztwa smoleńskiego”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:15
- Skoro Komisja Europejska tak się troszczy o kwestie praworządności w Polsce to dostała taśmę, z której wynika, że ta praworządność - przynajmniej w obszarze badania prawdy o Smoleńsku - była łamana – powiedział w audycji 24 Pytania europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do taśm ujawnionych przez telewizję Republika i unijnych debat poświęconych praworządności w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: Publicyści o sporze wokół katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 09:51
– Ta sprawa będzie nas dzielić jeszcze długo – oceniał w Debacie Poranka Grzegorz Łaguna z Superstacji. 10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Warszawie odsłonięty zostanie pomnik poświęcony ofiarom prezydenckiego samolotu z 2010 roku. Gościem Polskiego Radia 24 był również Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz o katastrofie smoleńskiej: doszło do eksplozji w centropłacie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 07:55
– W każdym postępowaniu dotyczącym tej skali dramatu, najważniejsze jest ustalenie przyczyn śmierci ofiar, w tym przypadku olbrzymiej części polskiej elity, z prezydentem Lechem Kaczyńskim i Ryszardem Kaczorowskim na czele – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Merta: mieliśmy do czynienia z państwem wrogim pamięci i prawdzie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 08:00
- Ostatnie lata nie były łatwe - były wypełnione walką o prawdę smoleńską, o tym co stało się 10 kwietnia 2010 roku, a równolegle też walką o pamięć i godny ślad w pamięci narodowej po tych, którzy wtedy odeszli. Tuż po 10 kwietnia wszyscy daliśmy się nabrać, nikt z nas nie zakładał, że państwo istnieje tylko teoretycznie – mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Merta, wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Smoleńsk był pierwszą odsłoną wojny informacyjnej na taką skalę”

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 09:25
Dzisiaj mija osiem lat od katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Obchody 8. rocznicy katastrofy rozpoczęła wtorkowa msza św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, w której brali udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Senatu oraz ministrowie i politycy PiS. O katastrofie smoleńskiej mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. „Gazety Polskiej”), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska Codziennie”) i publicysta Wojciech Korkuć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. "10 kwietnia to dzień pamięci o ofiarach katastrofy, którą należy podtrzymywać"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 12:15
Mszą świętą w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu rozpoczęły się państwowe uroczyste obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W modlitwie w intencji ofiar wzięli udział między innymi: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałkowie Sejmu Beata Mazurek i Ryszard Terlecki, a także szef MON Mariusz Błaszczak, były szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz wicepremier Beata Szydło. Uroczystości relacjonujemy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Melak o katastrofie smoleńskiej: to niewyobrażalne

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 10:10
– To niewyobrażalne, wprost nie do pojęcia, że najważniejsze osoby w państwie, w najbardziej strzeżonym samolocie, mogły zginąć – mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Melak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, brat Stefana Melaka, ówczesnego przewodniczącego Komitetu Katyńskiego, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.
rozwiń zwiń