X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Elżbieta Zielińska: Lech Wałęsa chce o sobie przypomnieć w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 09:55
W poniedziałek z protestującymi w Sejmie opiekunami osób z niepełnosprawnością ma się spotkać były prezydent Lech Wałęsa. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zadeklarowała, że przedstawiciele rządu są gotowi w każdej chwili ponownie spotkać się z protestującymi, by kontynuować dialog. O sejmowym proteście mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska z Kukiz’15.
Audio
  • 21.05.2018 Elżbieta Zielińska: Osoby, które nie są w stanie same się utrzymać powinny otrzymać wsparcie od państwa
Gmach Sejmu RP
Gmach Sejmu RPFoto: Piotr Waglowski /własność publiczna (public domain) / Wikimedia Commons

Zdaniem Elżbiety Zielińskiej protest osób z niepełnosprawnością trwa za długo. – Lech Wałęsa chce o sobie przypomnieć i się pokazać. Jako były prezydent ma prawo wchodzić do Sejmu. Wydaje mi się, że teraz są wycieczki do protestujących i wszyscy się czują zachęceni, by pokazać czy zostaną wpuszczeni do Sejmu, czy nie. To nie przybliża nas do rozwiązania kwestii problemu osób z niepełnosprawnością. Emocje wzięły górę po obu stronach protestu. Forma protestu jest coraz ostrzejsza – mówiła posłanka.

Według rozmówczyni Polskiego Radia 24  osoby, które nie są w stanie same się utrzymać powinny otrzymać wsparcie od państwa. - Kukiz’15 składało projekty dotyczące osób niepełnosprawnych rok temu. Mówiliśmy dużo o orzecznictwie niepełnosprawności, a także o ubezwłasnowolnieniu, które jest zbyt często orzekane. Wiele pieniędzy wycieka z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – firmy ochroniarskie wyciągają pieniądze z systemu. Osoby z niepełnosprawnością powinny dostawać pięćset złotych, których się domagają – powiedziała Zielińska.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/cd

____________________ 

Data emisji: 21.05.2018

Godzina emisji: 07:07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Protest w Sejmie może przynieść efekty w postaci rozwiązań systemowych”

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 22:00
- Jest nadzieja, że protest rodziców osób niepełnosprawnych przyniesie efekty w postaci rozwiązań systemowych. To jest najważniejsze, w przeciwieństwie do jednorazowej zapomogi czy pomocy rzeczowej. Ważne jest przygotowanie i przegłosowanie ustawy, która tworzy systemowy ciąg pomocy dla tych rodzin - powiedział w audycji Północ Południe Krzysztof Losz z „Naszego Dziennika”. Odniósł się w ten sposób protestu rodziców osób niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych. „Nie ma pomysłu na jego zakończenie”

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 13:33
– Ludzie, którzy tak twierdzą, w większości nie mają do czynienia z dramatem niepełnosprawności we własnym życiu – powiedział w „Podsumowaniu Tygodnia” Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. Odniósł się w ten sposób do wyników sondażu pracowni Pollster, z których wynika, że 62 proc. pytanych osób chciałoby, aby protest osób niepełnosprawnych w Sejmie już się zakończył. Czy są na to szanse? Czy rząd ma pomysł na znalezienie rozwiązania tej sytuacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Wałęsa przyjedzie do protestujących w Sejmie. „Bez worków z pieniędzmi niczego nie rozwiąże”

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 18:54
– Wielu celebrytów chce przyjechać do Sejmu i ogrzać się w cieple splendoru opiekunów osób niepełnosprawnych – powiedział w audycji „Przekładaniec Jachowicza” Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi Lecha Wałęsy, który w poniedziałek ma pojawić się w Sejmie, by wesprzeć protestujących opiekunów osób niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest osób z niepełnosprawnością. Planowana wizyta Lecha Wałęsy w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 09:27
W Sejmie z protestującymi opiekunami osób z niepełnosprawnością ma się w poniedziałek spotkać były prezydent Lech Wałęsa. Jako była głowa państwa ma zapewniony swobodny dostęp do zamkniętego dla odwiedzających budynku parlamentu. O proteście osób z niepełnosprawnością i ich opiekunówmówili w audycji Debata Poranka Jakub Jałowiczor („Gość Niedzielny”), Grzegorz Łaguna (SuperStacja) i Igor Szczęsnowicz („Gazeta Polska Codziennie”).
rozwiń zwiń